Dünyanın her yerinde yaşayabilme eğilimine sahip göçebe bir İzmirli.  9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Metin Yazarlığı okudu. Dünya denen muhteşem gezegeni, ağır ağır içine çekerek gezen bir reklam yazarı. Bloğunun ismi bile buradan geliyor: Dünyayı Gezen Salyangoz.

 

İstanbul ve İzmir’in önde gelen reklam ajanslarında reklam yazarı, stratejist ve kreatif direktör olarak çalıştı. Bir süre New York havası soludu ve kendi kentsel pazarlama danışmanlığı şirketini kurdu. 

 

Halen Hürriyet Ege ve Hurriyet.com.tr ’deki köşesinde haftanın 3 günü; şehir ve insan gözlemleri yazıyor. Dünyanın 6 kıtasında yayınlanan Travel+Leisure dergisinin Türkiye edisyonu ve Türk Hava Yolları’nın resmi dergisi Skylife için dünyayı geziyor, yazıyor ve fotoğraflıyor. Dudetable.com'da seyahat tüyoları veriyor.

 

Bugüne dek 26 ülkede toplam 45 şehir gördü. Hedefi, 40 yaşına gelmeden önce dünya üzerinde ayağının değmediği kıta bırakmamak. Ayda bir kez tren, uçak, otobüs, feribota binip hiç bilmediği bir şehre gitmezse nefes alamayacağına inanıyor. Büyüyünce kitap yazacak.