17 yıl uluslararası bir şirkete organik ürün danışmanlığı yapmaktan ve bundan 15 yıl önce organik ürün nedir? nasıl görünür? Kabuklu pirincin kabuklarını çıkararak mı yiyeceğiz? gibi sorulara sabır göstermekten, Türkiye 'deki tüketicilerimizde tam buğday unlu makarna yesinler diye, kuş uçmaz kervan geçmez bir makarna fabrikasında sabahlayıp, oradan şekersiz marmelat yapacağım diye yollara düşmekten yorulunca, işi gücü bırakıp Amsterdam Mitchio Kuschi Enstitüsüne sığınmam hayatımı değiştirdi.  Orada Makrobiyotik Beslenmeyi öğrenerek üç yıl hastalara aşçılık yaptım.

Şimdi yazları Çeşme Alaçatı'da hem Katre Oteli işletiyor, hemde Katre'de daha sağlıklı olmak isteyenlere aşçılık yapıyorum.

Kışları İstanbul'da 'Vicdanı Sızlatmayan Sağlıklı Tatlılar ', 'Sağlıklı Mutfakta Pratik Bilgiler ' Vejetaryen ve Makrobiyotik Beslenme konulu workshoplar yapıyorum.

Aynı zamanda yeni başladığım Katre's Kitchen isimli blogumda tüm bildiklerimi ve seyahatlerimi paylaşıyorum.

Seyahat etmeyi ,farklı kültürlerin şifalı yemeklerini ve malzemelerini öğrenmeyi, oralardan kavanoz kavanoz yiyecek içecek taşımayı, gümrük memurlarına bunların ne olduğu ve hangi hastalıklara iyi geldiği konusunda brifing vermeyi, taşıdıklarımı arkadaşlarıma pişirmeyi severim. Arkadaşlarım iştahla tabağı sıyırdıktan sonra, makarna sosunun içinde  japonyadan bir yosunla, Urla'dan bir  otun olduğunu ve yemeğin çok sağlıklı olduğunu söylemekten haince bir zevk alırım...