Selam! Ben Gonca. Myanmar ve Çok Gezenler Kulübü vesilesiyle sizlerle buluşuyorum. Önce kendimi açayım, sonra Myanmar dosyasını. 

Ben bir yoga eğitmeni ve gezginim. Yoga dünyama girdiği andan itibaren tüm hücrelerimde akıyor. Hep içimde var; bildiğim coğrafyayı terk etmek, kendime yaşam boyu hatırlayacağım ve kendimi bulacağım bir yol hikayesi hediye etmek. Kurumsal dünyadan kopma fikriyle dünyanın her yerinde yapabileceğim bir iş gibi görünüyor Yoga Eğitmenliği başta. Öyle de oluyor esasında. Ama ilk tahlilde 'yol için yoga' iken motto, birden 'yoga için yol'a dönüşüyor.

Türkiye’deki eğitimim sonrası bir anda kendimi kolaylıkla konfor alanımı terk ederken buluyorum. Uzun süredir bu uğurda banka hesabına koyduğum parayı atıyorum cebime, topluyorum eşyalarımı, veriyorum evimi bir arkadaşıma, bırakıyorum ilişkimi, ailemi, aidiyet yaratan her şeyi geride ve Amerika'ya gidiyorum yine yoga yolunda, eğitim almaya ve kendimi dönüştürmeye. 

Blog yazarlığım bundan 2 yıl öncesine dayanıyor. Başta izin günleri kapsamındaki keşifler dökülüyor çok sevdiğim arkadaşım Duygu'yla açtığımız www.dunyakacbucak.com'a (@dunyakacbucak). Mottomuz dünyayı karış karış ölçmek. Şimdilerde ölçüyor muyum? Galiba:)

11 ayı geçiyor terk-i diyar edeli. Hedefime ulaştığımı söylebilirim, evet artık bambaşka bir Gonca var. Zannediyorum artık kendimi 'nomad' olarak tanımlayabilirim. Amerika, Hindistan, Nepal, Kamboçya, Sri Lanka ve Myanmar'dan sonra bugünlerde Tayland'da soluk alıyorum. 

Bana ait dünyaya Myanmar gezimle mercek tutmaya ne dersiniz? Hadi o zaman hep beraber Myanmar’a!