Budapeşte Günlükleri

RUS DİNER MATRJOSKA
VİNTAGE DÜKKAN: RETROCK
AVLULAR ARASINDA GOZSDU UDVAR
KAHVALTICI ZOSKA
ŞAHANE TASARIMLAR İÇİN PRİNTA
GARİP AMA POPÜLER CSENDES

SAYI 2
RUS DİNER MATRJOSKA

Pelmeni sever misiniz?

Lőrinc Pap Tér'de gezerken 3 numarada karşımıza çıkan mini Rus diner'ı Matrjoska'da geçen sene Sziget'te tanışıp hayranı olduğumuz rus mantısı Pelmeni'ye yeniden kavuştuk.

 

https://www.facebook.com/matrjoska

VİNTAGE DÜKKAN: RETROCK

Hem yeni hem eski, ne ararsan!

Retrock sadece ikinci el dükkanı değil. Aynı zamanda tasarım ürünler, şapkalar, defterler, kartpostallar bulabileceğin bir cennet. Budapeşte'de alışveriş merkezlerine değil, Retrock rafları arasına dalmalısın.

http://www.retrock.com

AVLULAR ARASINDA GOZSDU UDVAR

Hamburgerciler kralı Spiler

Budapeşte birbiri içine geçen avluları, her avlunun içine kurulmuş kahveleri, dükkanları, sandalyeleriyle ünlü. Ama onların içinde en çok bilineni: Gozsdu Udvar! Tam altı binanın avlusunu birbirine bağlıyor ve enfes hamburgerler yapan Spiler de burada. 

http://spilerbp.hu

KAHVALTICI ZOSKA

Gelen geçene bakma seansı

Kapısının önünden geçerken, camın hemen arkasında, vitrin gibi diyelim, masaları yerine  çimenlik alanın üzerindeki büyük yastıkları görünce hemen daldım içeri: Zoska henüz çiçeği burnunda ama çok tatlı bir Breakfast & Brunch Restaurant/Cafe.  07:00 - 19:00  arasında açık
 
https://www.facebook.com/zoska.budapest/info  
ŞAHANE TASARIMLAR İÇİN PRİNTA

T-shirt, defter, harita, Printa

Tasarım hakkında herşey! İsteyene şehrin yerlisinden haritalar, dileyene çocuk odaları için posterler. Ama asıl t-shirt, print, baskı, kıyafetler. Kısaca söylemek gerekirse iyi tasarım arıyorsanız adres: Printa!

http://printa.hu

GARİP AMA POPÜLER CSENDES

Kokteyl barı vintage dükkanı

Museum Boulevard civarında girip çıkılacak çok enteresan dükkanlar ve cafe/restaurant'lar var. Bunların içinde "en garip" olanı sanırım Csendes. İçeri girdiğinde önce  "3th Hand Vintage" kokusunu bir içine çekerken ortamın saykodelik durumu karşısında uzun bir süre etrafı incelemek istiyorsun. Sonrasında da menüdeki onlarca kokteylin arasına dalmayı...
  •  
https://www.facebook.com/csendesvintagebar/info