YEMEKTE - LONDRA

3 ÖĞÜNE SIĞANLAR

Londra’ya gitmeden önce / giderken ve Londra’dayken en çok restoran / cafe/ bar tavsiyesine maruz kaldık. 4 gün x 3 öğün hesabına göre 12 yemeğimiz olduğundan haliyle tavsiyelerin hepsini değerlendiremedik. Ben en sevdiklerimden bir derleme yaptım.

 

Sabah kahvaltısı için Exmouth Market’taki Caravan. Londra yerlisinden aldığımız tavsiyeyle gittik, fazlasıyla memnun kaldık. Sakin, aydınlık, servisi iyi. Ortaya karışık şeklinde sipariş verip her şeyin tadına baktık, baconlar, french toastlar, çılbırlar, crumpetler ve sosisler havada uçuştu, karnımız da gözümüz de doymuş şekilde masadan ayrıldık. (11-13 Exmouth Market, London, EC1R 4QD)
 

 

Öğle yemeği için güzel bir öneri Notting Hill, Portobello yolu üzerindeki Electric House. Ancak buranın imkanlarından faydalanmak için üye olmanız ya da üye olan bir arkadaşınızla birlikte olmanız gerekmekte. 3 katlı binanın restoranı, barı ve çok tatlı bir terası var. O kadar rahat ki evinizde gibi saatlerce vakit geçirebilirsiniz. Fiyatları çok makul, porsiyonlar dev, lezzet on numara. Ben tavuk ve püre yedim, salata yiyenler de et yiyenler de makarna yiyenler de galiba hiç birimiz porsiyonlarımızı bitiremedik. House’un Notting Hill dışında Shoreditch ve Soho’da da şubeleri var. Bir de müjdeli haber: Seneye İstanbul’da bizim de bir House’umuz olacakmış (191 Portobello Road, London, W11 2ED)

 

Akşam yemeği için söylememe gerek yok, seçenekler sonsuz. Unutmamanız gereken şey, özellikle hafta sonu akşamları için mutlaka ama mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerektiği, yoksa kimse gözünüzün yaşına bakmaz, aç kalırsınız. Biz Cuma gecesini Shoreditch taraflarında geçirmek istediğimizden önce Casita adlı mekana ugrayıp birer bira içtik, sonra Pizza East’in yolunu tuttuk. Tıklım tıklım dolu olmasından kelli ismimizi ve telefonumuzu verip oyalanmak üzere Shoreditch sokaklarına daldık. Cargo’da da birer bira içip gerçek bir Banksy görmenin heyecanını yaşadıktan sonra telefonumuz çaldı, Pizza East’te yerimiz hazırdı. Mekan şahane, margaritalar oldukça alkollü, pizzalar kötü değil ama bir lazanya da değil. Tatlılar desen parmakları yedik. Shoreditch taraflarındaysanız bir uğrayın derim (56 Shoreditch High Street London E1 6JJ)


 

BLOGGER

Gizem Elçi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET