YEMEKTE - LONDRA

3 YENİ LONDRALI

Dükkanını, partisini, galeri açılışını biliriz de underground (yeraltı) denen kültürün restoran versiyonunu ilk defa duyuyorum. Jimmy’s Underground Pop-up Restaurantda olay basit: üst kattan canının istediği içkiyi alıyor, alt katındaysa o gün pazardan ne bulunmuşsa alınıp taze taze yapılmış yemeklerin tadına varıyorsun. Perşembe: ıstakozlu burger, Cuma gurme tipi yemek günü. Tatlı diye ölenlere müjde: Pazarları dondurmalı brownie’ler seni beklemekte.

 

Sonunda bunu da yapmışlar. Eski bir spor salonunun içini yeniden (hem de pek şahane şekilde) dekore edip restorana çevirmişler. Londra’nın yenisi Tanner & Co mutluluk yemekleri konsepti dahilinde mezgit ve somonlu balık kekleri; elmalı ve patatesli roşti; ve tabii ki Londra’da bu aralar en popüler yiyecek olan burger seçenekleri sunuyor.

 

Grease filminden aşina olduğumuz bol kızartmalı, çok milkshake’li Amerikan “diner”ları Doğu Londra’da çok beğeniliyor, bu yüzden sık sık yenileri açılıyor. Hoxton camiasına en son katılan Monikers’de kendini lise ortamında hissetmen için herşey düşünülmüş: Bakınız kilitli dolaylar, servis arabası, kantin masaları. Menüdeyse Amerikan klasiklerine ek olarak İngiliz usulü güzellikler var: Ballı sosla servis edilen chorizo; çavdar ekmeği üzerinde çılbır yumurta; sarımsaklı mayonez sosuyla gelen kuşkonmaz, bloody marry soslu istridye gibi. 

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET