İPUCU - STOCKHOLM

4 ŞEHİR 4 HOSTEL

Ben şehirde nerede kalacağıma dikkat edenlerdenim. Hem şık hem ucuz, hem de içimi açacak insanları çalıştıran yerleri sevengillerden. O halde, işte sana, listemden seçme, garantili dört öneri. Berlin, Barcelona, Stockholm ve İstanbul'da nerede kalsak diye soran arkadaşlara: Bunk.

 

Ett Hem @ Stockholm: Lärkstaden bölgesinde, 1910 yapımı, art nouveau tuğla binaya yetenekli mimar Anders Landström ve iç mimar Ilse Crawford girince sonunda ortaya Stockholm’in en iyisi diye tanımladıkları Ett Hem otel çıkmış. Lobideki sanat kitaplarını alıp bahçedeki kahvaltı seansında okumak, ev yapımı kurabiyeler,  Kristal avize ve deri kanepelerin olduğu odalar, küvet, iPad’iniz için hoparlörler, saunası içinde bir gym buranın geleneklerinden.

 

Ostel @ Berlin: Doğu Berlin. 1970’ler. Ostel Hostel’de yatılmak istenen hava bu. Tek kişilik odalar 25 €, çift kişi kalacaksanız 32€’dan başlıyor fiyatlar. Bahçesinde de isteyene pinpon, dileyene voleybol sahası var.

 

Casa Gracia @ Barcelona: 2012’de yenilenmiş bu hostel Avrupa’nın en iyileri listelerinde gösterilen cinsten. Duvarlarında fotoğraflar, sanat eserleri, etrafınızda 1950’lerden 1980’lere pek çok dönemden toplanmış mobilyalar. Odayı başkasıyla paylaşmak size rahatsız etmiyorsa €28pp, kendi mekanınızın efendisi olmayı tercih edenlerdenseniz €92. Üstelik ünlü İspanyol mimar Gaudi’s’nin Casa Mila (La Pedrera)’sının da hemen yanında.

 

Bunk Design @ İstanbul: Burası her ne kadar hostel kategorisinde yer alsa da Türk misafirperverliğine uygun olarak kahvaltı, terasındaki jakuziyi kullanma imkanları ve bembeyaz çarşaflı odalar sunuyor. Paylaşmalı odalar €30, iki kişilik odalar €90. Turist değilim belki ama gidip kalasım geldi şu anda.

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET