DÜKKANDA - MADRİD

7 MÜHİM DÜKKAN

Mekan: Chueca sokakları. Zaman: Gündüz, 11:00’den sonra 21:00’e kadar, 14:00-17:00 arasında bir kahvede sieasta yapacak şekilde. Oyuncular: Sen, alışveriş etmeden dönmem diyen ruhun, aylar öncesinden bu seyahat için ayırdığın bütçe. O halde başlıyoruz!

 

Madrid’in en beğendiğim konsept dükkanı: DO. 200 metrekarelik alan her gittiğinde başka bir şekilde karşılayabiliyor seni. Gör. Sadece ilham almak ya da kahvesinde oturup etrafa bakmak için. 

 

L’Habilleur seni baştan aşağı yün, ipek, ve bedeni sardığında mutluluk verecek kumaşlarla giydirecek bir mağaza. İspanyol modasının ünlü isimlerini, uygun fiyatlarla burada bulacaksın (Plaza de Chueca 8).

 

Casa Postal tam bir hırdavatçı. Ama kalitelisinden. Eski posterler, posta kartları, metal kutular, oyuncaklar, kalemler… Aklında olmayıp da evine yakışacak, birden havasını değiştirecek çok şey buradan temin edilebilir. Raflar arasına, duvarlara dikkatle bakmak lazım (C/ Libertad, 37)

 

Ayakkabı diyince akan sular duran, evinde buna özel rafları, hatta odası olanlardan mısın? O zaman Augusto Figueroa sokağında çok vakit geçireceksin. Buradaki vitrinler, dükkanlar sadece ayakkabılara ayrılmış.

 

Bakılası kitaplar, esaslı dergiler, moda katalogları, grafik tasarımla ilgili her şey… Panta Rhei satın almasan da müze gibi gezmen için yaratılmış bir kitapçı.

 

Bizim gibi, Madrid’de ev kiralamış, sabah kahvaltılarını nerede yapacağını bilmeyenlerdensen, La Magdelena de Proust’u ilk günden ziyaret etmen gerekli. Ekmeklerini kendileri yapıyor, ürünleri üreticisinden alıyorlar. 

 

Eve dönmeden önce de peynir  alışverişi lazım. Poncelet. Senin dükkan. 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET