SOKAKTA - BRÜKSEL

Adres: Ixelles

Odamın ortasında bir küvet uzanıyor. Uzaktan içine çağırıyor beni. Yattığım yerden, yüksek tavanın altında, pencerelerin gerisinde uzanan sokağa bakıyorum. Sessiz. Tahta merdivenlerden, ortak kahvaltı masamızı paylaşacak otel arkadaşlarım iniyor. Bu sabah sandalyelerde Amsterdam, Berlin ve Malta’dan gelmiş misafirler var. Kibarca birbirimize gülümseyip ekmeğin üzerine yağ sürüyoruz, Ev sahibimz Charlotte kahveleri dolduruyor. Ben günün programını yapmak için internete gömülüyorum.

Chambres en Ville, bir avlunun ortasında, Bed & Breakfast kavramının hakkını zevkle veren bir yer. Altı odası, temalara göre, birbirinden farklı düzenlenmiş, gecesi iki kişi için 90 Euro. Brüksel’in Cihangir’i olabilecek Ixelles mahallesinin ortasında, Rue de Londres, 19 numarada. Bir sonraki seferde Chambre Gustavienne’de ikamet etmek için girişimleri yaptım.  Başka yer bakmam. Burada olacağım.

 

Eğer Chambre en Ville’de kalıyorsan, uzağa gitmeden seni mutlu edecek mekanlar da var…

 

Sabah kahvaltısını ev arkadaşlarınla birlikte, Charlotte’un hazırladığı sofrada yaptıktan sonra Maison Renardy’de bir kahve (Chaussée de Wavre, 111)

 

Çizgi roman meraklısı değilsen bile sadece görmek, hoşuna gideni almak, Red Kit, Asterix, Tin Tin koleksiyonlarını tamamlamak lazım diye La Bande des Six Nez (Chaussée de Wavre, 179)

 

Saint Boniface meydanındaki L’Ultime Atome kahvesinde iş çıkışı birası içenlerin arasına karışma (rue Saint-Boniface 14)

 

Leziz bir İtalyan mutfağı için Mano a Mano (rue Saint-Boniface, 8); klasik midye-patates zevki istersen Belgo Belge (rue de la Paix 20)

 

Yerlilerle birlikte konser öncesi iyi kokteyl içmek isteyene L'Amour Fou (Chaussée d'Ixelles, 185)

 

Caz club, iyi caz müzik, sahnede seni kendinden geçirecek tatta piyano, Rolling Stones'la sahneyi paylaşmış müzisyenler dersen Sounds (rue de la Tulipe, 28)

 

Hala yorulmadıysan yokuştan aşağı Flagey meydanına varıyorsun. İstikamet Bar du Marché (rue Alphonse De Witte 12). Biraları bardan ısmarla, hava güzelse sokakta yuvarla.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET