ALIŞVERİŞTE - STOCKHOLM

ALIŞVERİŞ PUB'I

Stockholm için tasarım cenneti deniyor biliyoruz da buraya kadar gelmişken, dekorasyon-tasarım konusunda Ikea’dan fazlasına sahip olduklarını gözümüzle görmezsek olmaz. 

 

Modernity

Mobilyadan tekstile dünyanın her yerindeki müzelere bile eşya sağlayan mağaza, modern tasarım müzesi sayılabilir. 3000 liraya vazo almayı planlamıyorum, dolayısıyla eşya kırıp dökmeden dikkatlice gezme, gözlerimi yepyeni tasarımlara alıştırma planım var burada.

 

R.O.O.M.  

Söylenene göre içerideki her şeyin fiyat etiketine bakmaktan harap olacağımız yer burası. Mutfak eşyasından, ev dekorasyonuna satın almak isteyeceğimiz bir sürü tasarımın uygun fiyatlısı, pahalısı bir arada. Hediyelik eşya işini de çözebileceğimi düşündüm.

 

PUB  

PUB güzel isim değil mi, Paul U Bergstöm 1882’de burayı Stockholm’ün ilk çok katlı mağazası olarak açmış. En büyük gurur kaynaklarından biri Greta Garbo'nun Hollywood’a transfer olmadan önce tezgahtar olarak çalışıyor olması. Elbette çok katlı mağazada saatler harcama planım yok. Ancak ayakkabıdan, dekorasyona adını bile bilmediğimiz o kadar çok İsveç markası var ki, arka sokakları keşfedeyim derken, en iyileri gözden kaçırmak istemiyorum. PUB mağazasında satışa sunulan ürünler özenle seçilmiş, burada satışta olmak bir itibar. Bu sebeple mutlaka ilk iş mağazaya gidip İsveç’in en iyilerini keşfedeceğim. Çok beğendiklerimin kendi mağazalarını ayrıca araştırır bulurum diye planlıyorum. Çok katlı mağaza konusunda PUB’un rakibi NK, yani Nordiska Kompaniet, alışveriş konusunda istediklerimi bulamazsam, belki sadece 1 saat için NK’ya uğrayabilirim. 

 

BLOGGER

Oylum Yüksel
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET