SOKAKTA - BRÜKSEL

Avrupa'nIN en kuzeyİndekİ gÜney Şehrİ - 2

Brüksel'de Moules & Frites (Midye & Patates) içinde r geçmeyen aylarda yenmezmiş. Nisan'da gittiğimiz için şanslıyız yani... Olan bitenden haberdar olmak için de sokakta, café'lerde ve barlarda bulunan haftalık program AGENDA'lardan edinmek lazımmış... Bu ipuçlarından sonra gelelim diğer aktivite kısmına. 

 
Konserdeysem... Jacques Brel'in ilk konserini verdiği ünlü Ancienne Belgique'de bir konser izlemek lazım. (Radiohead ve Amy Winehouse da burada konser vermişler) Brüksel'e gittiğimiz günün akşamında Fink konseri varmış ama bilet kalmamış. Ben de Belçikalılar'ın karaborsa gelenekleri olup olmadığını araştırmak üzere konser başlama saatine yakın o civarlarda olacağım. Bilet bulamasam da sorun değil çünkü St. Géry civarındaki barlarda da ücretsiz konserler olduğu istihbaratını aldım.
 
Sokaktaysam... Belçika'da çizgi roman, çizgi film, kısaca 9ème Art çok önemsenir. Red Kit, Şirinler ve Tintin'in Belçika'dan çıktığını herkes bilir. Bu çizgi roman aşkını şehrin sokaklarında, özellikle St. Géry'de cephesinde çizgi roman karakterleri olan binalarda ve duvarında görmek mümkün. Sanat için illa müzelere galerilere gitmek gerekmeyen şehirlere bayılıyorum.
 
Sokakta ve yemekteysem de Place St. Catherine'de Nordzee'de ayaküstü deniz mahsülü, Manneken Frites'de yine ayaküstü patates kızartması yenecek (eyvah gitti diyet!).
 
Not: Bu yazının başı için buraya tıklamak lazım

BLOGGER

Elif Tanverdi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET