KONSERDE - IZMIR

AVRUPA'NIN EN MODERN KONSER SALONLARINDAN BİRİ: AASSM

İzmir deyince AASSM'yi atlamak olmaz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente armağanı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, sanata dair uzun soluklu bir düşün gerçeğe dönüşmesi. 2000 yılında bir proje yarışmasıyla başlayan bu düş, 27 Aralık 2008 tarihinde hayata geçmiş. 29.500 m2 toplam alana sahip olan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, içerisinde 1126 kişilik büyük salon, 243 kişilik küçük salon, 5 adet sergi salonu, açık alan etkinlerine uygun yapısıyla Türkiye’nin (hatta Avrupa’nın) en nitelikli sanat merkezlerinden.

 

Düşünsene; akustik projesi Sidney Opera Evi ve Londra Kraliyet Opera Binası projelerini de tasarlayan ARUP Firması tarafından gerçekleştirilmiş.

 

27 Aralık 2008 tarihinde açılış üçlemesi konserleri ve İstanbul Modern Sergisi ile sanatseverlere merhaba diyen AASSM, o günden bu güne kadar her kesimin ilgisini çekebilecek birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

 

Fazıl Say’dan Anjelika Akbar’a, Mishael Camilo’dan Salvador Dali sergisine; gerek ulusal gerekse uluslararası basında büyük ses getiren İzmir Avrupa Caz Festivali ve Uluslararası İzmir Festivali’nin çeşitli etkinliklerine dek AASSM’ nin bütün programları, İzmirliler tarafından çılgınca bir ilgiyle takip ediliyor.

 

 

BLOGGER

Bahar Akıncı
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET