DÜKKANDA - BEYRUT

BAKMAYA GELDİK!

Plum! Beyrut’un en concept ve en cool 2 butiğinden biri 700 metre karelik bir moda cenneti. Marka mixinde Charlotte Olympia, Alexander Wang, Acne, Hakaan, Altuzarra, The Row, Proenza Schouler ve çok daha fazlası var.  (Berytus Bldg, Park Ave, Downtown).

 

Boutique 1 (2 Park Ave, Downtown). Kıyafet, aksesuar, ayakkabı, çanta, kitap, mum, defter, isteyebileceğin her şey bu mağazada. Marka mixini saymakla bitmez: Chloe, Alexander Wang, Carven, Erickson Beamon, Equipment, Halston Heritage, Jason Wu, Maison Michel, Rag & Bone... Devamı çok var! Mağazadan çıkınca da karşınızda yan yana Lanvin, Balmain ve Isabel Marant mağazaları bir moda cennetinde olduğunuzun işareti.

 

ABC Department Store. Achrafieh’deki Orta Doğu’nun ilk alışveriş merkezi olan ABC Mall’un Beymen tadındaki department store’u. Kadın ve erkek contemporary ve high end markalarının yanı sıra kitapçısı ve kozmetik bölümü de mevcut.

 

Cream. Saifi Village’da. Kıyafetlerden çok mağazadaki aksesuarlar çekti ilgimi. Kendinize buradan Beyrut hatırası olarak Henry tasarımı Fatima'nın elinin olduğu bileziklerden alın derim.

 

Moon. Saifi Village’da. Kadın ve erkek sokak giyimine dair markalar var. Jean bölümünü pek sevdim.

 

Johnny Farah. Saifi Village’da. El yapımı deri ayakkabılar, çantalar, kemerler, cüzdanlar var. Ben en çok ayakkabılarına, bir de lastikli cüzdanlarına aşık oldum.

 

Beirut Souks. Downtown’da bir alışveriş kompleksi. Her yerde görmeye alışık olduğumuz markaların yanı sıra, Chloe, YSL, Jimmy Choo, Stella McCartney ve Christian Louboutin gibi markaların monogram mağazaları var. Cennet! Beirut Souks’ın içinde en sevdiğim Fransız markalarından biri olan APC ile birlikte, sadece ve sadece Filippa K ve Aniye By satan, ufacık bir mağaza Baramode.

 

Aigle. Yağmur botları ile pek meşhur olan Fransız markası Aigle’ın kadın, erkek, çocuklar için kıyafet ve botlarını bulabileceğiniz mağazası Achrafieh’de.

 

IF Boutique. Abdel Aziz St. Hamra. Yohji Yamamoto, Comme des Garçons, Maison Martin Margiela ve Rick Owens gibi markaların olması ne kadar cool bir mağaza olduğunun apaçık göstergesi.

 

Zadig & Voltaire En en en en sevdiğim Fransız “rock-chic” markasının Beyrut şubesi. Uğramadan olmaz. (Omar Daouk St. Downtown)

 

Vintage severler için iki adres

Vintage story (Kantari St. Ras Beirut) ve Vintage Love (Abillamaa Bldg. Abdel Wahab El İnglizi St. Achrafieh)

BLOGGER

Aysu Akagündüz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET