DÜKKANDA - DUBAİ

BAMBAH VİNTAGE

60 yıl önce çölün içerisine neredeyse sıfırdan kurulmuş bir şehirde müze, tarihi eser, anıt bulamadığın gibi elbette vintage shop, ikinci el dükkan namına da pek bir örnek görmen mümkün değil.

 

Bunda birincil neden her ne kadar siyahlarla kapanmış da olsalar Arap hanımlarının iç dünyalarının Christian Dior, Donatella Versace, Ralph Lauren, Valentino gibi benim mendilleri olsa alamayacağım tasarımcıların başyapıtlarıyla tepeden tırnağa düzülmüş olması; ikincil nedense kendilerinin eskiyi değil en yeni, nadir, eşi benzeri sadece Michel Obama ya da Victoria Beckham’da bulunan son moda parçaları tercih ediyor olmaları.

 

Ama dünyadaki modaya uygun olması açısından, Jumeriah bölgesindeki villalar arasına Bambah isimli bir dükkan açılmış. İçerisi de 50’ler, 60’lar ve 70’lerin ruhuna uygun olarak şapkalar, elbiseler, ayakkabılar, çantalarla donatılmış. Üzerlerini cilalamamışlar belki ama herşey tertemiz.  Bir bölümünde de karşısındaki hayvanat bahçesinin komik ve eğlenceli aparatlarla dolu dükkanı bulunuyor.

 

Bambah’taki en iyi 7’mi belirlemem gerekirse; 7. Tepesindeki Vintage tabelası. 6. Ayakkabıları sergilemek için kullanılan eviyeler. 5. Neon renklerdeki köpek heykelleri. 4. 50’ler köşesindeki askılara dizilmiş puantiyeli gömlekler ve arkasındaki duvarda sıralı kartpostallar. 3. Louis Vuitton’un 1970’lerden kalma deri bavulları. 2. Coco Chanel’in koleksiyonununda olmasından şüphelendiğim şapkalar. 1. Mankenlerin üzerindeki dantelli mini elbiseleri söyleyebilirim. Özel bir sırada değil.

 

Yalnız fiyatlar uçmuş. Sanma ki 100-200 TL’ye alabileceksin. En kötü müze niyetine bakarsın.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET