SOKAKTA - BARSELONA

BARRİ GOTİC GÜNDEMİ

Dar, meydanlara açılan Ortaçağ sokakları, birbiri yanına sıralı dükkanlar, Plaça Reial.  Gördüm! La Rambla'nın sol tarafında bir aralıktan sapmış, Barri Gotic'te huşu içerisinde kaybolmaktasın.

 

Dondurma! Gelaaati’de yenecek. Tiramisu, çikolata, sütlü çikolata, çok çikolatalı çikolata seçenekler arasında. Daha en az yirmi çeşit ayrı lezzet var ama (Carrer de la Llibreteria, 7).

 

Makarna! Tuco’da. Empanada, ravioli, spaghetti, fusuli şaheserleri. Öğle yemeğinde siparişi kutuya koydurup, parkta yemelik menü (Codols 27).

 

İç çamaşırı! Boudoir’dan alınır. Her renk, kadınları seksi gösterecek, dantellerin elle işlendiği parçalar burada. Öğle saatlerinde 12:00 -14:00 arasında kapalı (Carrer de la Canuda, 21)

 

Çizgi roman! Sadece kitap, dergi, poster değil, oyuncaktan bilgiye, oyundan kostüme her türlü güzellik Continuara’da. 

 

Moda! El Delgado Buil tasarım konusunda Barselona’daki en yaratıcı isimlerden biri olarak biliniyor. Şehrin pek çok yerinde vizyonlarını bulmanız, tanımanız, hayranlık duymanız mümkün ama en iyisi yerinde, Lledo 4-6 adresinde görmek. 

 

Espadril! İspanyol tipi espadril seviyorsan La Manual Alpargatera seni ihya edecek. Çünkü klasik espadrilleri alıyor, kimisine yüksek tapan, diğerine kurdele takıyor ve her zevke uygun bir model yaratıyor.

 

Babadan oğula! Luis Rueda babasından beş yıl önce devraldığı Paco Rueda isimli dükkanda Raf by Raf Simons, Ally Capellino, Henrik Vibskob, Wood Wood, Opening Ceremony, Surface To Air, Folk and A.P.C. gibi en sevdiğimiz markaları satıyor.

 

Paris’te! Andu kendini Truffaut filmlerinde ya da Sorbonne kampüsünde hissedeceğin, Fransız tipi bir bar. Yemek yemeden ya da hemen üstüne bekleniyorsun (Carrer Correu Vell, 3)

 

Yer altında! La Flor del Norte arayarak bile zor bulunan, turistlerin keşif rotalarına hiç girmemiş barlardan (Passeig de Colom, 10).

 

60’larda! Clandestinos'ta yerin üç beş kat altında, müzik kulakların dibinde, ruh halin 1960’ların özgürlük ortamındasın. Daha ne olsun (Plaça Reial, 8).

 

Canlı müzik! Sidecar’da bazen partiler, genelde sahnede boy gösterenler ve daimi bir kalabalık var (Plaça Reial, 7).

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET