SANATTA - IZMIR

BEDRİ RAHMİ SERGİSİ GELİYOR!

Alsancak Kordon’daki Kedi Kültür Sanat Merkezi, süreli sergileri haricinde çocuklara sanatı sevdiren tutumu, Metis yayınlarının kitaplarını sergileyen rafları, Yusuf Tuvi önderliğindeki fotoğraf atölyeleriyle hayranlığımızı kazandı. Burası, 2009 yılında İzmir’in kültür – sanat hayatına katkıda bulunmak için Güniz ve Cengiz Can tarafından kurulmuş özel bir sanat galerisi.

 

Çünkü amaçları, sanat eserlerinin salt alınır satılır bir meta olarak görüldüğü bir mekan olmaktan kaçınıp yaşayan ve gelişen, ziyaretçileri aracılığıyla şekillenen, belirli bir sanat politikasına sahip bir mekan olmak. Çağdaşlardan oluşan koleksiyonunun içine adını son dönemde duymaya başladığımız genç ve yetenekli sanatçıların eserlerini ekleyerek, genç kuşak sanatçıları da desteklemek.

 

20 Ocak 2015 tarihine kadar çok önemli bir serginin de ev sahipliğini yapıyor.  Türkiye’nin hatta dünyanın önemli sanatçılarından biri olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun; 1932-1975 yılları arasında yarattığı 55 tablo, İzmir’de ilk kez sergilenecek.

 

 

 

BLOGGER

Bahar Akıncı
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET