YEMEKTE - BERLİN

Berlİn Gurme Rehberİ

Berlin'de yeme-içme hem ucuz hem sınırsız. Binlerce büfe, lokanta, dünya yemeği arasından şöyle bir yedili topladım. Afiyet olsun. 

 
1. Long March Canteen (Wrangelstr. 20) Schlessisches Tor yakınlarında iyi bir Dim-Sum restoranı. Kokteylleri ve Dim Sum çeşitleri iyi, ortam 'Berlin şıklığında: yani salaş ve göze hitap ediyor'. Garsonlar oldukça arkadaş canlısı. Herhangi bir spring roll sipariş edip yanında gelen yerfıstıklı sos içinde yüzün, çok lezzetli. Ben bi ara spring roll'ları bırakıp sosu kaşıkladım.
 
 
2. Geceleri de hareketli olan ve hiç turistik olmayan Sonntagstrasse'de haftaiçi dahil saat 16:00'ya kadar kahvaltı edebilirsiniz. Test edilip onaylanan mekanlar arasında Uebereck (Sonntagstr. 31), Sieben ve Zebrano (Sonntagstraße 8) var.
 
 
3. Warschauer Strasse üzerinde organik ürünlerle kahvaltı edebileceğiniz, önüne ferforje masa sandalyeler atmış küçük cafe'ler var: İki önerim: Goodies ve Milch & Zucker (Warschauer Str. 70).
 
 
4. Pan Asia (Rosenthaler Str. 38) Hakescher Höfe'de girişi iki alışveriş avlusu arasında kalan çok iyi bir Uzak Doğu restoranı. Sushi for friends (arkadaşlar için sushi) menüsü hem çok doyurucu hem de çok hesaplı. 4 kişi toplam 30-40 Euro'ya karın doyurduk.
 
 
5. Savigny Platz durağında inip Kantstrasse boyunca yürüyünce, özellikle çevre iş yerlerinde çalışanların öğle yemeği yediği bu nedenle hesaplı öğle menüleri de bulunan güzel restoranlar keşfedilebilir.
 
 
6. Berlin'de belki 1000 tane dönerci vardır ama Mustafa's Gemüse Kebap (Mehringdamm 32-34) sadece dönerciler arasında ünlü değil, belki de Berlin'in en kült büfesi. Önünde minimum 30 dakikalık sıra var. Mustafa'nın sebzeli kebabı şahane. Alışık olmadığımız yoğurtlu sosa karşı ön yargılı olmayın. Unutmayın Döner macht schöner.
 
 
7. Molinari & Co (Riemannstr. 13 Solmstr)'nun şehrin içinde şehrin kalabalığından kaçıp huzura ereceğiniz bir cafe. Bahçesindeki rengarenk ferforje masa sandalyelerde ağaçlar altında bebekli genç çiftler keyif yapmakta. Tavsiye olunur.

BLOGGER

Elif Tanverdi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET