YEMEKTE - BERLİN

BERLİN'İN YENİLERİ

Gitmesek de görmesek de en çok 2-3 ay dayanırız dediğimiz Berlin'de 2 her seyahatte yeni bir restoran keşfediyoruz. Eskilerine mi yetişelim, yenilerini mi keşfedelim derken günde 20 km yürüme üstüne 4 öğün, durumu eşitliyor gibi. Neyse. Gelelim 2014'te yıldızı parlayacak restoranlar rehberine.

 

Muse: Supperclub, yani evinin bir bölümünü açtığın, eşin dostun diğer eşe dosta duyurmasıyla ünlenen bir restoran burası. Ancak bir süre sonra sınırlı sayıdaki oturma yeri yetmemiş, websitelerinden başvuru, ardından da sizi ağırlayan bir host sistemine geçmişler. Mutfakta Caroline Grinsted harikalar yaratıyor, Tobias Zeller ise dünya gezgini, ressam, tasarımcı kimliğiyle ağırlıyor. Gazpacho çorbasıyla başlayıp Das Beef sandviçiyle yemeğe devam etmeniz şiddetle tavsiye edilir.

 

Brasserie Lamazere: Fransız Regis Lamazere tarafından Charlottenburg'da açılmış olan bu bistro, Berlin'in ortasına Paris havası getiriyor. Menü hemen arkanızdaki tahtada tebeşirle yazılıyor. Elbette et ağırlıklı.

 

Sauvage: Paleo dieti olarak da bilinen, ilk çağ insanlarının beslenme şekline göre yemek yapan restoranlar diye bir kültür gelişti. İşte bunun Berlin'deki örneği de adından da anlaşılacağı üzere Sauvage. Burada amaç beslenme şeklinizi size gün içinde direnç, ileriye dönük olarak da kas ve güç verecek şekilde düzenlemek. Prenzlauer Berg'deki restoranı ve Neukölln'deki gastrobarında yer bulmak için haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekebiliyor.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET