SOKAKTA - BEYRUT

BEYRUT DOĞUSU... YENİDEN YARATIM

Saifi Village merkezin sanat açığını kapamak adına biraz ileride galeri ve butikleri ile. Wi-fi gözdemiz olan Balima Cafe de soluk alınacak keyifli bir nokta. 
Sizi Hamra’dan Saifi Village’a kadar götüren takside, yağmurdan bağımsız her daim olan trafikte, şehri ister İngilizce ister Fransızca izleyebiliyorsunuz. Şoförlerin çoğu 3 dil biliyor. Bizimkinin 70lerde Eskişehir’de bir sevgilisi varmış, Türkçe de konuştuk.

Tasarımcı Nada Debs, doğu doğudur konsepti; doğunun zanaatkarlığı ile çağdaş tasarımı kutlayan, Arap mirasını modern platform taşıyan bir tasarım markası. Kimsenin canını acıtmayan, farklılıkları biraraya getiren ürünleri, özellikle de dairesel tavlası. Doğunun kıvrımları, oyunun özü olan döngüselliği yerinde kavramış.


Doğu ve batıyı ayıran The Green Line ise hatırlanmak istenmeyen bir geçmişin kalıntılarını gözler önüne seriyor. Burada işte o meşhur Holiday Inn.. Beyrut’un size görünüşü onun neresinde olduğunuza bağlı gibi.. 
Rue Damas, Şam Yolu’nda hem bir bölünme hem de bir birleşme görüyorsunuz. Güneye doğru yürürken karşınıza çıkacak Beyrut Milli Müzesi, en gidilesi müze..


 

BLOGGER

Eril Şerbetci
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET