GEZİNTİDE - PARİS

BİR BAŞKA PARİS REHBERİ

Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Arc de Triomphe gibi en bilinen Paris tarihini çoktan hatmetmiş olanlar için ikinci bir rehber hazırlayalım dedik. Bir dahaki seyahatinizde bu listedekilerden birini yapmak isteyebilirsiniz.

 

7. Seine nehri kahverengi akabilir ama üzerinde tekneyle gezip de kanal kenarındaki binalara, evlere, insanlara bakmak fena fikir değil. Paris Luxury Boats konuyla ilgilenenlerin ermine amade.

 

6. 19. Yüzyılda zengin bir adam karısına hediye etmek için Japon tapınağına benzeyen bina yapar. Olaylar 2000’li yıllarda mekanın sinema olarak kullanılması şeklinde gelişir. La Pagode’un sadece tasarımı değil, film seçkisi de özel.

 

5. Fransa’nın Loire bölgesinin beyaz şarapları, yanında da gayet uygun fiyatıyla istridye servisi yapan Huitrerie Régis, yazarların mahallesi olarak bilinen Saint-Germain-des-Pres’de.

 

4. Paris tarihini yakından öğrenmek için Musée Carnavalet’nin Neolithic çağlardan Marcel Proust’un yazısını yazdığı odasına kadar  uzanan altı yüz binden fazla serine bakmalısınız.

 

3. Paris’in yeni dönem şeflerinden Jean-Francois Piége kendi ismiyle bilinen restoranında evin salonunda büyük davetteymişsiniz duygusunu veriyor.

 

2. Seyahat yorucu iş. O halde arada Anne Sémonin’nun masaj terapilerinden birini denemek için kendinize birkaç saat yaratın. Parisli kadınlar on yaş genç görünmelerinde onun parmağının olduğunu söylüyorlar.

 

1. Paris’te yürürken sokak tabelalarına, evlerin yanında göreceğiniz açıklamalara göz atın. Pek çoğu orada daha önce yaşamış, doğmuş, kitap yazmış sanatçıların hikayelerini anlatıyor.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET