RECYCLED BICYCLES. Sıradan bir bisiklet kiralama dükkanı " /> RECYCLED BICYCLES. Sıradan bir bisiklet kiralama dükkanı " />
SOKAKTA - AMSTERDAM

BİR BİSİKLET, DÖRT MARKET

RECYCLED BICYCLES. Sıradan bir bisiklet kiralama dükkanı değil, aynı zamanda eski bisikletleri topluma kazandırma projesinin gerçekleştiği atölye. Ayrıntılı bilgi işte burada

 

NOORDERMARKT haftada iki kere kurulurmuş. Pazartesi günü ikinci el kıyafetler kapışılırmış. (Sabah 9’da orda olmazsan sona ve dona kalırmışsın). Cumartesi günü de organik meyve-sebze alışverişini tamamlarmışsın.

 

Saatlerimi MENDO’da geçireceğim çok belli. Fotoğraf, grafik tasarım, mimarlık ve moda kitaplarıyla dolu bu şahane dükkanda fiyatlar 10 eurodan başlıyor, 10.000 euroya kadar gidiyor. 

 

Japonların pancake’i başka oluyormuş: Sebzeli, patatesli, deniz mahsullü kat kat pancakeler JAPANESE PANCAKE WORLD’de. Hem tatlı hem tuzlu. Afiyetle.

 

Diyorlar ki, Dam civarındaki restoranların hepsi turist tuzağı, yerlilerin asla uğramadığı mekanlar. COTE OUEST dışında. İster kırmızı et ye ister balık, tadına doyamayacaksın. Şarap listesine bakmayı da unutmayacakmışız.

 

SPRMRKT. Eski bir süpermarketten dönüştürmüşler bu mağazayı. Mottosu Shopping is cheaper than psychiatrist. (Alışveriş yapmak psikiyatriste gitmekten daha ucuz) Kısmetse ben de deri bir çanta kapıp psikolojimi düzeltmek niyetindeyim. Boyumu aşarsa şansımı outlet mağazasında deneyeceğim. (Adresini öğrendim, seni bulacağım!)


 

BLOGGER

Gizem Elçi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET