ALIŞVERİŞTE - MARSİLYA

BİZİM MARSİLYA DÜKKANLARI

Marsilya'da dükkanların çoğu La Canebière. Rue de Rome, Rue Paradise ve Rue St Ferréol sokakları arasında! Özel olarak antikayla ilgilenenler Rue Edmond Rostand’da takılmalı! Rue de la Tour’da Marsilya’ya özgü sanatçıların ve tasarımcıların vitrinlerini bulmak mümkün. Salı, Perşemve ve Cumartesi yöreye özgü peynir, baharatlar Marché de la Plaine’den alınabilir. Çarşamba günleriyse burası çiçek pazarına dönüşüyor.

 

Birkaç özel adres

 

Pek çok kitapçı, plakçının bulunduğu Cours Julien’de Madame Zaza (73 Cours Julien) ve Oogie 

 

Marianne Cat özellikle genç tasarımcıların ilk koleksiyonlarının buluşma noktası

 

Didier Parakian şahane elbiseleri, Pain de Sucre bikini ve plaj kolleksiyonlarıyla hayranlığımızı kazanıyor.

 

Yemeği seven arkadaşlara hediye götürmek için Maison du Pastis ve Dromel Ainé (6 Rue de Rome) ideal adresler

 

Le Panier’deki Atelier adlı takı atölyesinde birbirinde farklı takılar bulabilirsin.

 

Provence bölgesinden lavanta ürünleri almanı söylemeye gerek bile yok! Marsilya’lılar bölgelerinin en önemli ürünlerinden olan lavantayı nasıl kullanacaklarını iyi biliyorlar. Sabun, şampuan, bal gibi pek çok çeşitteki lavanta ürünlerini almak için şehrin özellikle Eski Liman tarafında sayısız yer var. Ama Cours Julien bölgesindeki La Licorne benim favorim oldu.

 

La Friche Belle de Mai şu ana kadar gördüğüm en cool mekanlardan biri.  Kendisi Marsilya’nın sanat merkezi olur, içerisinde poster yapan atölyelerden tut , çizgi romancılara kadar her aktiviteye ev sahipliği yapmakta . İçerideki her mağaza sana dünyanın binbir ucundaki bağımsız sanatçılarının eserlerine ulaştıracak kıvamda. Benim favori mekanım, içerisinde yüzlerce çizerin eserlerini bulunduran Le Dernier Cri.  Ayrıca La Friche Belle Fransa’nın karikatür kültürünün önemli bir parçası olduğundan, istediğin her türlü karikatür kitabını, dergisini burda bulabilirsin.

BLOGGER

Barkın Özdemir
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET