YEMEKTE - BUDAPEŞTE

BUDAPEŞTE'DE YEMEK ZİLİ

Tam bir aile yeri. Anneanne marmelatları yapıyor, anne geleneksel çorba ve sandviçleri, kızlar da satış. Anyu Paris bistro'larına benzeyen pek tatlı bir yer. Sandviçler enfes (Bercsényi utca, 8)

 

Kispiac Budapeşte’nin en yeni açılan bistrolarından biri. 20 kişiye kadar oturma kapasitesi var. Genellikle o günün menüsü tahtaya yazılıyor. 12:00 – 22:00 arasında açık. Açık diyorum ama bazen kapalı da bulunabiliyor. Neyse panik yok. Yeniden denemek şart.

 

Foursquare sen bizim çok şeyimizsin! Neden? Yağmurlu bir öğlen vakti MAKı keşfetme nedenimiz oldun. Michelin yıldızı yok ama Michelin rehberinde tavsiye edilen restoranlar arasındaki MAK Bistro Vigyázó Ferenc u. 4 adresinde. ‘Michelin’ referansı gözünüzü korkutmasın, bu kalitede bir restorana göre fiyatları uygundan da öte neredeyse bedava. Menüde 3 başlangıç, 3 ana yemek, iki tatlı ve ortaya karışık söyleyebileceğiniz ufak lezzetler var. 2 tabak 2800 (9 Euro), 3 course 3500 Forint (11 Euro). Özellikle yaban havucu çorbası (parsnip velout) ve mantarlı risotto mutlaka denenmesi gereken lezzetler. Sunumları, kasıntı olmayan ortamı, sempatik çalışanları ile Budapeşte’nin en iyi restoranlarından. (@cizenbayan)

 

Öğle yemeklerinde bile gurme lezzetler arayanlar: 3 aşamalı yemek servisi yapan Sonka Arcok Bárkonyha’a beklenirsiniz

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET