ALIŞVERİŞTE - CENEVRE

CAROUGE'DA ALIŞVERİŞ

12 numaralı otobüse atladın mı, 15 dakika sonra kendini zaman içinde 50-60 yıl geriye gitmiş bulacaksın. Gideceğin yer Carouge. Yan yana sıralanmış renk renk evler bende Doğu Londra’da, Commercial Road’ta ya da Nothing Hill Portobello’daymışım hissini yarattı.

 
 
Sanırım Carouge’daki tüm sokakları gezdik, tüm dükkanlara girdik, çıktık. Chris Murner’in değişik çanta tasarımlarını görmek istersen Carouge’da Rue Ancienne 43 numaraya uğramalısın. Pek benim tarzım çantalar yok ama… (www.chrismurner.ch)
 
 
Tasarım dekorasyon ürünlerine meraklıysan Rondrouge’a gitmelisin (Rue Ancienne 46 – Carouge –www.rondrouge.ch).  
 
 
Momiji Baby&Kids isimli dükkanda bir sürü ıvır zıvır bulmak mümkün. Ben en çok  cüzdanları beğendim (9 Place du Temple – Carouge – www.momiji-design.com).
 
 
La Libellule Papiers &Co’da birbirinden güzel kırtasiye ürünleri bulmak mümkün (10 Rue Saint –Victor Carouge – www.libellule.ch).
 
 
Atelier 5’teki birbirine geçmeli  gümüş kolye ve yüzükleri alsam mı diye düşündüm (Rue St. Victor 5 Carouge, www.atelier5carouge.ch).
 
 
L’échappée Belle ufak tefek ıvır zıvır, kırtasiye, dekorasyon eşyaları seviyorsan çok beğeneceğin bir dükkan. Ben buradaki rengarenk bavullara ve üzeri çizgi desenlerle kaplı defterlere vuruldum (Rue Saint Victor – 1, Carouge, www.lechappee-belle.ch).
 
 
L’Envie de… isimli dükkandaki kutuların hepsini almak istedim. Bunlara takı, çay, bisküvi, kalem vs. bir sürü şey koyabilirdim ( 13 Rue Terassiere)
 
 
Code 43 isimli dükkanın sahibi her bir ürünü tek tek seçmiş ve başarılı bir koleksiyon yapmış  (43 Rue Saint Joseph Carouge –www.code43.ch).  Ben en çok bu Hermes görünümlü çantaları ve kurukafa mumları beğendim.

BLOGGER

Özge A. Lokmanhekim
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET