ALIŞVERİŞTE - MOSKOVA

ÇARŞI-PAZAR TURU

Hangi şehre gitsem illa bir süpermarkete girmeli, açık havada kurulan pazarları gezmeli, bit pazarlarında haftasonlarımı harcamalıyım. Eğer sen de benim gibiysen, işte önerilerim:

 

Benim gibi çay seviyorsan eğer çay tüccarı Sergey Perlov için 1890’da yapılan Myasnitskaya’daki (19 numara) Perlov Çay Evi’ne mutlaka uğramalısın. Burada çalışanlardan hiçbiri İngilizce bilmese de büyük çay kutularını açıp koklamak suretiyle hoşuna gidecek bir çeşit bulman mümkün; 100 gr. ortalama 160 Ruble. (Chistye Prudy metro istasyonu).

 

Tverskaya ulitsa 14 numarada Harrods’ın yemek bölümünü aratmayan harika bir mağaza var. 18. yüzyıldan kalma bir binada bulunan Eliseevkiy Gastronom’da (Yelisev/Yeliseyevsky de deniyor) en iyi havyar ve votkayı bulabilirsin. İçeride hediyelik eşya satan ufak bir bölüm de var (Tverskaya metro istasyonu).

 

Avrupa’nın en büyük parklarından biri olan Izmaylovo Park içerisinde haftasonları antika eşyalar, eski Rusya döneminden kalma kıyafet, şapka ve aksesuarlar, posterler, porselen tabak çanaklar başta olmak üzere ne ararsan bulabileceğin bir bit pazarı kuruluyor (Narodniy Prospekt 17- Izmaylovskiy Park metro istasyonu).

BLOGGER

Özge A. Lokmanhekim
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET