SANATTA - BRÜKSEL

ÇİKOLATA VE SANATSAL HAVALAR

Brüksel'de...

 

Dünyadaki en önemli film arşivlerinden birine sahip CINEMATEKte her gün bir sessiz filmi canlı piyano eşliğinde izleyebilirmişiz!

 

Kültür merkezi, müze, tiyatro ve konser sahnesi  PALAIS DES BEAUX-ARTS programında ne var ne yok diye bakınırken INTERIORS diye bir oyuna rastladım. Güzel Şeyler Bizim Tarafta modeli camın arkasında oynanan oyunda bu sefer oyuncuların sesini de duymuyormuşuz. Enteresan olabilir diye kenara not ettim.

 

Brüksel’in en önemli sanat fuarı ART BRUSSEL’a da denk geliyoruz. Bu yıl 30. yaşını kutluyor ve dünyadan 182 galeriyle 2000’den fazla sanatçıyı ağırlıyor.

 

İhtiyacım yok ama benim olsa hiç fena olmazlarla dolu bir dükkan ZAODECO. Küçük ve sempatik hediye alışverişi buradan yapılır.

 

PLAIZIERde posterler ve ajandalar da varmış ama en iddialı olduğu konu kartpostallarmış. Benim gibi meraklılar için diyorlar ki, şehrin en iyi kartpostalları burdaymış.

 

Çikolata için tek adresin MARCOLINI olduğunu duydum. (Gerçi ben gene de şehirdeki tüm çikolataları deneyip kendim karar verme taraftarıyım.)

 

Midye yemeyi bir süre önce bıraktım ama başlamaya niyetlenirsem adres JACQUES olacak. Şöyle de bir kural varmış. Midyeyi, adında ‘R’ harfi geçen aylarda yemek gerekirmiş.

 

BLOGGER

Gizem Elçi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET