ALIŞVERİŞTE - MOSKOVA

DEFTER-KİTAP!

Ulitsa Maroseyka üzerinde 6/8 numaradaki “World of Cinema” isimli dükkanda sanat kitapları, plaklar, CD’ler ve çeşit çeşit kırtasiye ürünleri bulman mümkün. Üstelik içerisinde bir şeyler içebileceğin ufak bir kafesi de mevcut (Kitay Gorod metro istasyonu).

 

Tverskaya 14 numaradaki Respublika şehrin en popüler kitapçılarından. Rusça kitapların dışında İngilizce başta olmak üzere yabancı dillerde kitap, DVD, CD, plak ve kağıt oyunları bulman mümkün. Harika bir sanat kitapları koleksiyonu mevcut. Respublika’da çocuk kitapları için de kocaman bir bölüm bulunuyor. İngilizce çocuk kitapları da satılıyor (Tverskaya veya Pushkinskaya metro istasyonları).

 

Gorky Park’ın içerisinde yer alan Garage Center’da harika bir kitapçı var. Burada her dilde sanat, seyahat ve dekorasyon kitaplarını, kırtasiye ürünlerini, Moskova ve Rusya’ya ait hediyelik eşyaları, Rus edebiyatçılarının kitaplarını bulabilirsin. Kitapçıda ayrıca çocuk kitapları için de bir bölüm var. Alexander Pushkin’in “Fairy Tales” isimli İngilizce olarak basılmış kitabını alabilirsin mesela (9/45 Krymsky Val, Gorky Park, Oktayabraskaya veya Park Kultury metro istasyonu)

 

Moskova Sanat Tiyatrosu’nun girişindeki kitapçıda saatler geçirebilirim (Kamergersky Perulok,3 – Teatralnaya metro istasyonu).İngilizce kitap arıyorsan adresin şehrin bu konudaki en iyi kitapçısı Dom Inostrannoi Knigi olmalı (Ulitsa Kuznetskiy Most 3 – Kuznetskiy Most metro istasyonu).

BLOGGER

Özge A. Lokmanhekim
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET