YEMEKTE - MADRİD

DELİC BİR HARİKA

Harika ve güneşin tüm şehri parıl parıl parlattığı bir günde Madrid'e ilk ziyaretim olmamasına rağmen, tesadüfi olarak gördüğüm Delic Café kesinlikle en favori mekanım oldu.

 

St. Andres Basilica'sını ziyaret edip bol bol fotoğraf çektikten sonra güzel bir yorgunluk kahvesi ve ufak bir tatlı ihtiyacındaydım. Daha içeri girmeden önündeki meydana dizilmiş masalarda güzel havanın tadını çıkaran bir kalabalık dikkattimi çekti. Kimi bebek arabaları ile kimi köpekleri dizlerinin dibinde kimileri de ellerinde kitapları ile resmen güneşin, günün tadını çıkarıyordu. İçeri girer girmez kocaman gülümsemesi ile beni tezgahın arkasından selamlayan mekan sahibinin yarattığı Delic beni büyüledi. Mekan 3 küçük odadan oluşuyor ve her birinin kendine has, ayrı bir ruhu var. Duvardaki vintage objeler ve posterler belli ki büyük bir özenle seçilmiş. Çalan müzik tam tadında ve huzur verici. Ben havuçlu kek yedim ama girişteki tezgaha dizilmiş, her biri sanat eseri gibi olan tatlıları ve tatları görünce başım dönmedi değil.

 

3 saatten fazla kaldığımız Delic'ten yediklerimizin tadı damağımızda, ortamı ve verdiği güzel enerji ise aklımızda kalarak ayrıldık. Sonradan öğrendik ki kahvaltısı da çok başarılıymış.. bizim zamanımız olmadı son günümüzdü ama belki sizler bir fırsat yakalarsınız..

 

BLOGGER

Tanem Sivar
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET