SOKAKTA - LONDRA

DOĞU LONDRA SOKAKLARINI VODAFONE RED İLE KEŞFETTİK!

Gel bugün Vodafone Red ile, Shoreditch’ten 242 no’lu otobüse binelim, kuzey-doğuya, Dalston, Hackney, aşağı Clapton, Stoke Newington taraflarına çıkalım. Çünkü bu aralar Doğu Londralılar buralarda takılıyor, kahvelerinde oturuyor, sokaklarında dolanıyor, hadi şöyle söyleyelim daha kolay olsun, Shoreditch OUT, Dalston IN!

 

Avrupa’nın en güzel marketlerini dolaşırken resimlerini çekmeyi sevdiklerinle paylaşmayı da ihmal etme! Vodafone Red’le 51 ülkede tarifeni aynen yurtdışında da kullan, resimlerini rahat rahat paylaş! Vodafone Red’li olmak için http://vftr.co/roamingred linkini ziyaret edebilirsin.

 

Sabah kahvaltı zamanı… Burada adet, herkes evinin iki üç sokak çeperindeki kahvelerde, pub’larda, parklarda takılıyor. O yüzden sana bir değil üç öneriyle gelmek istiyoruz! Fonda Fransız müzikleri çalan, WELL STREET KİTCHEN’da günlük kahvaltı menüsü çıkıyor. İki kişinin yiyip de doyabileceği büyüklükte tabaklar 6 Pound civarında. Bizim favorimiz pestolu, mantarlı omlet oldu. Cumartesi günleri kasabından balıkçısına, peynircisinden, yumurtacısına bütün pazarcıların geldiği Broadway Market haftaiçi sakin. Kitapçılarda dolandıktan sonra THE BACH’te Kore usulü acılı lahana turşusu olan kimchi ile yapılan yumurtadan, üstüne de banana bread’den yemek şart. Haftasonu brunch konusunda Doğu Londra ahalisinin tek geçerim dediği mekanın adı: THE GOOD EGG. Patlıcanlı pide, güveçte sosis, tatlı patates üstünde yumurta mönüdeki seçeneklerden birkaçı.

 

Kahve zamanı! Gün içinde sokaklar arasında dolaşırken elbet yorulacak, bir yerlerde kahve molası vermek isteyeceksin. Bunun için de bizim onayımızdan geçmiş üç adres şöyle: Broadway Market’te, özellikle havanın güneşli olduğu günlerde CLIMSON & SONS’ın kapısında pek çok stil sahibi Londralıyla karşılaşabilirsin.Bunda hemen karşısındaki Cat & Mutton’un da payı yüksek. Dalston ana hattı üzerinde özellikle vegan’ların seveceği bir diğer adres: L’ATELİER DALSTON. Soya sütünden günlük smoothie’ler yapıyor, bilgisayarını kapıp da çalışmak isteyenler için masalarını açıyor. ALL PRESS ESPRESSO Londralılar’ın çekirdeklerini almak için uğradıkları dükkanlardan. 55 Dalston Lane’deki şubesi bahçe içinde, bir kahve enstitüsü tadında.

 

Dünyanın bütün mutfakları! Londra’da Etiyopya’dan Peru’ya, Portekiz’den Türk’e  dünyanın hemen hemen bütün mutfaklarından örnekler bulmak mümkün. Biz sadece birkaç tanesini sıralayacağız. Hackney Picturehouse’ın geriye yatan koltuklarında sineme keyfine girişmeden önce TONKOTSU’da nefis ramenler yiyebilirsin. Canın Fransız usulü krep çekti ama kalkıp Paris’e gidecek halin yok mu? O zaman seni LE MERLIN’e alalım.İtalyan usulü pizza yiyeceğin yi önemeden bu konuyu kapamak istemedik. Üstelik tofu ve seitan kullanarak veganlar için de harika pizza seçenekleri sunuyor FED BY WATER

 

Akşama buluşalım akşama! Doğu Londra’da pub kültürü çok gelişmiş, herkes iş çıkışında buralarda buluşuyor. Pub’lar haftaiçi geceyarısı, haftasonu 03:00’de kapanıyor. Ve genellikle belli bir saatten sonra canlı müzik yapılan konser salonlarına dönüşüyor. Yeni ve yerli gruplarını keşfedebileceğin üç doğu Londralı mekan da CAFÉ OTO, OSLO  ve SHACKLEWELD ARMS olacak. Hepsinin üst katında ya da görünmeyen bir odasında canlı müzik grupları sahnede.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET