ALIŞVERİŞTE - DUBAİ

DUBAİ: DOĞU'NUN DALLAS'I - ALIŞVERİŞ

İlk bölümünde Amerikan tarzı yeme içme kültüründen bahsettiğimiz yazımızın gelelim ikinci ve diğer önemli kısmına: Deli gibi, insanı kan ter içinde bırakan, kredi kartında yer bırakmayan alışveriş!

 
 
Dünyanın en büyük alışveriş merkezi. Bir gün asla yetmez. Minimum iki gün o da iyi bir kondisyonunuz varsa. Aklınıza gelen ya da gelmeyen bütün markaların mağazaları var burada. Bence en mantıklısı gidip buranın broşürünü alıp, ardından bir kafeye oturup, ilginizi çeken mağazaları işaretleyip, ona göre rotanızı belirlemek aksi takdirde bir çok mağazayı gözden kaçırabilirsiniz, bir gördüğünüzü bir daha bulamamanız da mümkün. Benim ilgimi çekenler: Bloomingdale’s (Home bölümünde Magnolia Bakery var, önemli bir hatırlatma). Galeries Lafayette (hiç ama hiç Paris çeşitliliğini beklemeyin). Fashion Avenue: Chanel, Dior, Louis Vuitton gibi moda evlerinin monogram mağazaları sıra sıra. Pottery Barn: evinize bir şeyler almak isterseniz diye. Denim& Supply by Ralph Lauren: sadece erkek üzerine jean pantolonlar, pofidik montlar, oduncu gömlekler müthiş. Korres: ilk burada tanıştığım ve bayıldığım kozmetik markası. S*uce: Henry Holland, Manoush gibi markaların satıldığı, özellikle de aksesuar reyonuna bayıldığım, rengarenk bir concept butik mağaza. Manolo Blahnik. Repetto. Molton Brown. Diptyque. 
 
 
Dubai Mall’un küçük ama dünya standartlarında bayağı büyük bir alışveriş merkezi. Şu mağazalar var diye listelemek imkansız, broşürden bakılmalı. Benim ilgimi çekenler: Harvey Nichols (bence çeşitlilik gayet iyi). Celine. Boutique 1: Dubai’nin Colette tarzındaki concept butiği, marka ve ürün seçimiyle kesin favorim; kıyafet, ayakkabı, çanta, aksesuar, parfüm, kitap, kozmetik ne ararsan var. Y-3. Christian Louboutin. Crate&Barrel: ev için uğramak şart. 
 
 
Dubai Mall ile Mall of the Emirates’in yanında ufacık kalan ama rahat ve çok daha az kalabalık olmasının yanı sıra, Saks Fifth Avenue’nun bulunmasından dolayı tercih sebebi olabilir. Bimba&Lola isimli bir İspanyol markasıyla da ilk defa burada tanıştım, kıyafetlerini de aksesuarlarını da pek beğendim. Paperchase isimli defter, kalem satan kırtasiye mağazasında saatler geçirilebilir... 
 

BLOGGER

Aysu Akagündüz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET