İPUCU - DUBAİ

Dubai'de 22:00'den sonra

Oteller ucuz

Dubai’de nefes almak bile bu kadar pahalıyken, otellerin (sanırım Las Vegas’la aynı mantıkta) ucuz olması bizde  seyahati uzatsak mı etkisi yarattı. Şehrin merkezinde 200 metrekarelik alana yayılmış apart otel mantığındaki yapıların geceliği 4 kişi için 400 TL gibi fiyatlar uyguluyor. Özetle Dubai: mekanı ucuz tutalım ki, alışveriş merkezlerindeki sürenizi uzatın diyor.

 
 
Böl ikiye
10 Dirhem 4.90 TL’ye denk geliyor. Türk Lira’sının daha değerli olduğu bir ülkede bulunmak Beyrut’tan sonra ilk olacak. Ben kafamda herşeyi kolaylaştırmak için ikiye bölme mantığını oturtmaya karar verdim. Fazlalıkları da bahşiş diye bırakırız.
 
 
Taksi kullan
Dubai’de metro var. Hatta  Burj Dubai, Emirates Towers gibi belli başlı istasyonlardan geçenler, "hadi kapattık gidiyoruz, 50 km ötede yeniden inşa edeceğiz" izlenimi bırakan şehre bakabilmeniz için yer üstüne inşa edilmiş. Ancak taksi ücretlerinin 3 Dirhem’den başladığını, her 600 metrede 1 Dirhem ücret eklendiğini düşünecek olursak kuzeylerin aksine, burada, taksiyi istediğiniz gibi, içiniz rahat kullanın diyebiliriz.
 
 
Akşam yemeğinden sonra
Bir şehirde gece nereye çıkılacağı ancak yerlisiyle tanıştıktan sonra kendini gösterir. Ben bu kuralı aklımın bir yerlerine yazıp, yine de bir fikir edinmiş olmak, kimseye muhtaç olmamak için araştırmalarımı yaptım. Işte merakımı cezbeden ilk 8.
 
The Music Room: Caz, rock, parti konusunda işin piri olduğu söylenen mekanın en önemli özelliği canlı performansları ciddiye alması.
 
Dubliner's: Adından belli olacağı üzere burası biranın, İrlandalılar'ın ve spor etrafında dönen konuşmaların merkezi.
People by Crystal: Ben gider miyim bilmiyorum ama Dubai’de şaaşanın tanımını yaratan, üstüste en iyi gece kulübü ünvanını kazanmış olan mekanı size en azından bildirmek, görevim.
 
360: Sana dün bir tepeden baktım İstanbul ayarında, 360 derecelik terasından Burj Al Arab’ı görebileceğiniz en güzel manzaradasınız. Buranın yerel DJ’leri Audio Tonic ve MustHaveSoul kaliteli müzik yaratmak konusunda talimli.
 
Nasimi: Çeşme’deki Beach Club ortamlarını sevenlere olayın Dubai şubesini gururla sunarız.
 
The Stables:  Daha birkaç ay önce açılmış, İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerini andıran The Stables özellikle kokteylleriyle adını duyurmuş.
 
Al Sarab Rooftop: Teras bar, ve gözünüzün alabildiği noktada çöl manzarası var. Sadece bu yüzden şehirden bir saat uzaklıkta olmasına rağmen listeye aldım.
 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET