DÜKKANDA - AMSTERDAM

DÜKKANLARIN GÜZELLERİ

Amsterdam'a her gidişim (son iki yılda altı kereden bahsediyoruz bu noktada) yeni bir dükkan keşfi, daha önce girdiğim sokaklarda bambaşka mekanlar arasında kaybolma, "burada ne güzel ayakkabılar varmış" nidaları eşliğinde kendimden geçme şeklinde döndü bana. O yüzden, bencillik etmeyerek, son buluşlarımı seninle de paylaşmak istedim. Evine mi, kendine mi, arkadaşlara mı hediye almak istersin, karar senin.

 

&FoamFotoğraf kitapları, sergiler, dergiler ve el emeği göz nuru hediyelik eşyalar. &Foam son zamanlarda Amsterdam’ın en havalı dükkanlarından biri. İçine girip de eli boş çıkmak, imkansız diyorlar. Katılıyorum.

 

Droog: Hollanda’nın basit ama şık tarzını, biraz tuzlu fiyatlara bulacağın Droog, tasarımsever ve beğenirler için cennet! İster mutfağa, diler banyoya, olur da bavulda yerin varsa çalışma masasına hatta salona bile güzel parçalar bulabileceğin bu dükkan aynı zamanda otelinde seni ağırlamak için rezervasyon alıyor, kahvesinde leziz öğle yemeklerine bekliyor.

 

Tenue de NîmesDükkana önce kapısı, duvarları, rafları ne güzel diye hayran kalarak giriyorum, ardından koleksiyon arasında dolaşıyor ellerim. Özellikle erkek ve kot reyonu gelişmiş Tenue de Nîmes’de Levi’s Red, Lee Originals, Denim Demon, IJIN Material, Momotaro jeans ve Iron Heart gibi klasik markalar var.

 

Kitsch Kitchen: Meksika’yı alıp Amsterdam’a, oradan da malları kapıp evine götürürsen, şahane renkli bir mutfağın olabilir. Kitsch Kitchen’dan alacağın her türlü sepet, duvar kağıdı, yastık, masa, plastik mutfak araç-gereçleri evini şenlendirmek amacıyla rengarenk…

 

Kabinet: Costume National, Opening Ceremony, Rick Owens, Jerome Dreyfuss, İsabel Marant, Anne de Grijff, Avelon mallarının satıldığı bir dükkan olsa olsa dünyadaki cennet olarak geçer benim kayıtlarıma. Ayakkabı, çanta, parfüm ve elbette son moda elbiseler Kabinet’de senin gelip de alman için beklemede

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET