BARDA - DUBAİ

GECECİNİN REHBERİ

Dubai’de içki ancak otellere bağlı müesseselerde servis ediliyor. Çoğunlukla önünüze çıkan bir kahveye oturduğunuzda yanında bir de konyakla servis yapıver şunu diyemiyorsunuz. Yasalar gereğince alkollü araç kullanmak, alkol nedeniyle eşini ya da çocuklarını hırpalamak, alkollüydüm hatırlamıyorum gibi kavramlar en büyük suç. Bu konulara dikkat edip, saygılı davrandığınız sürece otellerin bar alanları, DJ eşliğinde elektronik müzik, Körfez’e tepeden bakan teraslarsa sizin. Hangisine gitmeniz gerektiği konusunda fellik fellik aramayın diye de listeyi ben hazırlayayım dedim. İşte size 5 adımda Dubai’de gecenin zevkine varma rehberi.

 
 
5. İş çıkışçıları: Dubai’de iş hayatı 18:00 oldu mu bitiyor. Expatlar için bu saatten sonra hayat en kısa sürede arkadaşları bulmak için One & Only Hotel’in tepesindeki The Rooftop’ta devam ediyor. Bir yandan denize nazır manzara, diğer taraftan humusundan falafeline, zahterinden etine yancı yemekler. Güneşi batırana kadar burada takılmak lazım.
 
 
4. Aperatife niyetliler: Yemektan önce istikamet: İrlandalılar’ın mahallesi The Irish Village, Latin Amerika stili 18:00 -20:00 arasında içkilerde %50 indirim yapan Calabar (The Address Downtown), ve minimalist, 60’lardan kalma havasıyla Zabeel Saray Otel’i içinde yeni açılan Voda Bar mekanınız olur.
 
 
3. Yemek yanında gelir, asıl olay bellini'ciler: Neymiş bu kadar methettikleri DIFC diye kontrole gittim. Haklılar. Zuma’nın (Gate Village 6, Podium Level, Sheikh Zayed Road) barında geceye başladık. Keyfimiz o kadar yerindeydi ki, yemeği dürümle kapatırız diye planları yaptıktan sonra ilk buluşmaların yeridir dedikleri The Living Room’a (Grand Hyatt Dubai, Oud Methayollandık. Biz Oryantal tarafındaki sedirlerde kendimize yer edindik, o sırada Avrupa havalısı odasında Fransızlar ve Almanlar İngilizce tonundan muhabbete dalmıştı. 
 
 
2. Barda demlenmeciler: Venedik’ten çakma Madinat Jumeirah’yı bol bol anlatmış, gondollar yerine takalarla ulaşım sağlandığını da söylemiştim. İşte kendinizi bu mahallede bulmuşsanız Belgian Beer Café’de Belçika biralarını içmek için hazırsınız. Ardından Jambase’de caz yapılırken, demlenebilir; ben cazcı değilim rock tadında canlı müzik isterim derseniz de Rock Bottom’da (Regent Palace Hotel - Trade Centre Roundabout) sonlanabilirsiniz.
 
 
1. Sabahlara kadarcılar: İnternette ya da halk anketlerinde, kime sorarsan sor sana sabahlara kadar dans etmenin mekanı olarak, kapısından içeri şortla ya da topuksuz ayakkabıyla giremeyeceğin People by Crystal’in ismini verecekler. Ben bu öneriye terasından körfeze nazır şarabını yudumlayabileceğin 360’ı ve eski şehrin gözdesi Chi@The Lodge'ı ekliyorum.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET