YEMEKTE - BUDAPEŞTE

GÜN DOĞMADAN KAHVE DOĞAR

Net! Yani şöyle diyeyim: bizde kahve içmeden gün başlamaz. Bu yüzden herhangi bir kahvede oturup da bir latte, bir neskafe dememiz mümkün değil. Günde yirmi kilometre ortalamasında tabana, en az bir o kadar pedala kuvvet gezerken haftanın her gününe bir kahveci bulduysak. Tamamız.

 

Tamp & Pull’s: Ödüllü barista dediler. Meraklı çok gezen olarak gittik. Sabahın yedisinde açılıyor dediler, erkenden kalkan çok gezen olarak gittik. Kahvenin yanında gelen kekler de baya iyi dediler. Bu sefer de obur çok gezen olarak gittik. Her üçü de memnun mekandan. Kahvenin kokusu hala burnumuzda.

 

Lumen CoffeeAh o meydan. Evimin dibinde olsa da, her gün banklarında otursam dedirtecek tipte, heykellerle yeşilliklerle bezeli. İşte o meydana bakarak, Lumen kahvesinde latte-sandviç eşliğinde başladığımız gün var ya, hepsinden daha güzeldi. Üstelik yanında ismi çok bilinmeyen ama gelecek vaadeden sanatçıların işlerini sergilediği galerisi de var.

 

Espresso AmbassyÖzellikle yabancıların, İngilizce konuşanların ve birbiriyle tanışmak isteyen serbest meslek sahiplerinin uğradığı bir yer burası. Şehrin merkezinde geniş, ferah, insanda tüm gün oturup gelip geçene bakma hissi veren bir sokakta.

 

My Little MelbourneVII. bölgenin, önünde sürekli sıralar olan kahvesine hoş geldiniz. Son zamanlarda İstanbul dahil dünyanın pek çok yerinde gördüğümüz Avustralyalı kahveciler akımının temsilcilerinden.

 

FeketeBiz evimizin hemen dibi olduğu için keşfettik ama sonra sorup soruşturunca Budapeşteli arkadaşlarımızın da pek sevdiğini öğrenmiş olduk. Hemen yanındaki avluda oturup kitap molası vermesini de pek sevdik.

 

Goamama: Burası hem kahve dükkanı hem de eve, arkadaşa hediyelik eşyalar almanın pek güzel adresi. Kiraly Caddesi üzerindeki incik cıncıkçılara bakarken mola vermek isterseniz diyerek, listeye alın.

 

Café Alibi: Her gün sekizde açılıyor, içerisinin dekorasyonu tam bir kütüphane gibi. Ama kruvasanlı, Fransız tostlu, omletli, taze meyve ve yoğurlu kahvaltılar servis eden şahane bir kütüphane gibi.

 

Book Café: Üstünde şehri 360 derece manzaradan göreceğin adı üstünde bar 360, altında Alexandra kitapçısının saatler geçirmek isteyeceğin rafları. Book Café seni 1800'lerin Maceristan'ına geri götürecek. 

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET