BARDA - HAMBURG

HAMBURG'DA GEÇ SAATLER

Hamburg gece hayatının Berlin’i yakaladığını hatta geçtiğini duymuşsundur. Bunun sebebi gizli, hasıraltı, bizim ancak birkaç hafta bu şehirde yaşasak dahil olabileceğimiz kulaktan kulağa yayılan partilerinin bir binanın bodrumunda, ya da sanatçıların atölyelerinde yaşanıyor olması. Tamam belki bunlara katılamadık ama, güneşin doğuşuna hazır olanlar için şöyle bir liste hazırladık. Ama sen olur da o partilerden birine denk gelecek olursan, bize de haber vermeyi unutma!

 

Denizin içinde ada. Kendini Avustralya’da hissedeceğin kumsal. Mojitonu alıp şezlonglarda günü geçireceğin mesken. Strandpauli havanın güzel olduğu günlerde açık gündüz barı. 11:00 – 00:00 arasında gün geceye dönerken burada bulunmak şart.

 

Kumsalı şehre taşıdık mottosuna sahip Central Park da güzel günlerde Hamburg’u gezecek olanların listelerinde ilk sıraya yerleşmesi gereken yerlerden. İçerisinde bir tür sirk, karnaval atmosferi var.

 

Gündüz kahvaltılarıyla bilinen, Pazar günleri 20:00’ye, diğer günlerde en azından 01:00’e kadar açık kalan Die Herren Simpel kokteyl konusunu çözmüş, iyi menu yaratmış olanlardan.

 

Hamburg’un en eski kulüplerinden olan Grüner Jäger’in atmosferi biraz sıradışı olabilir ama sokakta gezen herkes buradan mutlaka geçiyor.

 

Yine Fatih Akın’ın filmlerinden bildiğimiz, önünde vinç asılı olan Fabrik, konser, kültür evi, geç saatlerde de buluşma adresi.

 

St. Pauli’li anarşistler elbette şehirde olan her türlü yıkma çalışmasını protesto ediyor. Bir zamanlar sığınak olarak kullanılmış olan Uebel und Gefährlich da onlardan biri. Protestolar sonunda elbette gece kulübü olarak yeni görevine başlıyor.

 

Pudel mekan olarak çok büyük olmasa da nam-ı Hamburg’u aşmış, elektronik müzik ve dans isteyenler için gösterilen adres çoktan olmuş.Alman teknosundan Jamaika müziklerine kadar ne aramazsan dahi kulağına çarpabiliyor.

 

Gece dolaşma faslı bitti mi? O halde seni Kleine Pause’ye alalım. Burası 24 saat açık, dans etmekten yorulmuş insanların buluştuğu bir sosisçi.

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET