YEMEKTE - CENEVRE

İSPANYOL'UN AFİLLİ PİLAVI

İstedim ki Cumartesi akşamı yemeği için lokal bir yer bulayım, Cenevre'yi bilenler de dedi ki: o zaman fondu, raclette durumunu unut. İsviçre'de biz, halkımız gibi, kozmopolit ortamları severiz. Seni El Faro’ya  götürüyoruz. Cenevre’nin en iyi, yerli, halkı gibi şen İspanyol restoranı.

 

Sosu sır gibi saklanan mürekkep balığı, sangria, tuzda balık, yağda sarımsaklı karides enfesti de, ben o kalamarlı, deniz ürünlü, ahtapotlu paella’yı İspanya’da bile yemedim. Yemek bitiminde buz içinde saklanan güllü bir şişeden grappa geldi önüme. İki saat sonra son durum: midenin aman yetti bitim feryatlarını unut, zevke gel: Oooooof. Offf. Üüüüf!

 

Bilmeyene not: Mekan Paquis bölgesinde. Kaldırımın bir yanında fahişeler seni alıp otele atmak için beklemekte, diğer yanında üniversite öğrencileri internete ucuza girip birasını 5 Frank'a içmekte, iki sokak aşağısında Leman Gölü'ne yaklaştıkça Cenevre'nin en pahalı otellerinden Rolex saatli beyler (lokal takılıyorlar) ve Louis Vuitton çantalı kadınlar çıkıp camları siyah filtrelenmiş Mercedes'lerine binmekte.

 

Adres: Rue de Fribourg 5, Tel: 022 732 21 98 

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET