DÜKKANDA - ZÜRİH

KALEM, KİTAP, DEFTER

 

İstanbul’da henüz yok diye hayıflandığım bir şeydir seyahat kitapçısı. Rindermarkt 20 numaradaki Travel Book Shop seyahat kitapları ve haritalarıyla ilgimi çekti. Ben aradığım kitapları bulamadım ama belki sen burada bulursun (www.travelbookshop.ch).

Froschaugasse 7 numarada aklına gelebilecek tüm çizgi romanları satan Comics Shop var. Yalnız satılanların çoğu Fransızca ve Almanca.

Bahnhostrasse’deki Orell Füssli Zürih’in sadece İngilizce kitaplar ve dergiler satan en büyük kitapçısı. İnsan burada hangi birini alacağını şaşırıyor. Her gittiğim şehirden oralı bir yazarın kitabını alıp okuma takıntısı olan ben bu sefer M. Stuer’in “A Deal with the Devil” isimli kitabını aldım. Henüz 5. sayfadayım.

Aslen İsveç markası olan ve benim alışveriş yapmaktan çok keyif aldığım BookBinders isimli kırtasiyenin Zürih’te de bir şubesinin olduğunu biliyor muydun? Çeşit çeşit defter, kalem, kağıt, zarf ve dosya alabileceğin bu dükkanda asıl olan tasarımdan ziyade renkler…(Oberdorfstrasse 34).

Zürih’te Oberdorfstrasse 32 numaradaki kitapçıda sadece çocuk kitapları satılıyor. Fransızca, Almanca, İtalyanca dışında İngilizce de çocuk kitapları bulmak mümkün. Yeğenime İsviçre Alpleri’nin kızı olarak bilinen Heidi’nin İngilizce çocuk kitabını aldım (www.kinderbuchladen.ch).

BLOGGER

Özge A. Lokmanhekim
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET