ALIŞVERİŞTE - AMSTERDAM

KANAL KENARINDA PARA HARCAMA

Daha yerel bir Amsterdam tecrübesi için De Haarlemmerdijk'de turlamak şart. Genç tasarımcıların ürünlerinin satıldığı Restored'a mutlaka uğrayacağım; Seventyfive'da vintage spor ayakkabılar içinde kendimi kaybedip; Tea Bar'da çay içip dinlenmek gibi planlarım var. Gece ya da gündüz fark etmez, Toko MC'ye mutlaka bir göz atılacak. Burası hem cafe, hem bar, hem restoran, hem tiyatro, hem konser hem sergi salonu. Gündüz gidersem yer fıstığı çorbası içmem; gece gidersem bol bol dans etmem gerekiyormuş. Partileri ev partisi tadında oldukça güzel oluyormuş.

 
Rembrandtplein ve çevresini gezmeden olmazmış. El Rancho Argentino'da steak ya da Burgerbar'da hamburger yemek lazımmış.
 
Waterlooplein'de her gün saat 5'e kadar çok büyük bir bit pazarı, pazarın köşesinde de Episode diye harika bir ikinci el kıyafet dükkanı varmış.
 
Rembrantplein'den başlayıp Frederiksplein'de biten Utrechtsestraat da gezinmek, minik hediyeler almak, Peta Negra'da tapas atıştırmak, küçük cafe ve bar'lar keşfetmek için idealmiş.
 

BLOGGER

Elif Tanverdi
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET