DÜKKANDA - LONDRA

KENDİN YAP, ÇAYINI KAP

Televizyonda eski çoraplar nasıl kullanılır programları, sokaklarda dükkandan aldığın elbiseleri kişiselleştirmenin yolları, popüler kurslar arasında daimi lider örgü, dikiş, nakış... Bu durumda Londra kendin pişir kendin ye tipi mangal tekniğini değiştirip kendin dik, yap, öğren; yanında da iyi çay iç, taze kek ye usulü kahveler açmış. İşte onlardan en popülerleri…

 

Ray Stitch Kendisine kısaca tuhafiye diyebiliriz. Tek farkı kurdeleden düğmeye, iplikten kumaşa her türlü ürünü hem satıyor hem de kesmeyi biçmeyi, kısaca kendi söküğünü diken terzi olmayı öğretiyor olması. Çocuklar, erkekler, kadınlar için ayrı ayrı kurslar var. Modelini kapıyorsun, elbiseni dikiyorsun bir de beş çayında papatyadan ıhlamura ne istersen sipariş ediyorsun.

 

Drink, Shop & Do Milkshake, kurabiye, krik krak, kokteyl. Ne yiyip içeceğinin kararı senin elinde. Asıl olay vintage tipi raflar arasında bulacağın tam sana göre elbiseler diyebilirdim ama geceleri verilen makyaj, Amy Winehouse tarzı saç yapma, çamurdan heykel  gibi dersler açıkara fark atıyor. Londra’da olduğun günler boyunca programına bakmanı, kendine uygun bir kurs seçmeni tavsiye ederim.

 

Sew Over It : Tasarımcı, elbise üstadı Lisa Comfort tarafından açılmış olan bu kahvede saatine £5 vererek hem makineyi hem de sana yardım edecek bilgili bir terziyi kiralıyor, hangi kumaş nasıl işlenir tüm taktikleri öğreniyorsun. İstediğin kadar çay, cupcake bahane; deri, kadife, süet nasıl dokunur öğrenmek en şahane.

 

Homemade Londonİşte burası çok özel. Alanında usta isimler atölyeler açıyor. Sana dudak kremi, parfüm, lamba nasıl yapılır öğrenmek kalıyor. Bayıldım!

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET