İPUCU - KOPENHAG

KOPENHAG İPUÇLARI

Alışveriş yapmak isteyen seyahatperestlerin Kopenhag’da dükkanların haftaiçi 6′da, Cumartesi günleri 3 kapandığını hatırlatmak isterim. Ayrıca Pazar günü her yerin kapalı olduğunu ve kahvaltı edilecek yerlerin saat 10′a kadar servis yapmadığını, siz karnınız aç bir şekilde 9′da kapılarında hayalkırıklığı yaşamayın diye şimdiden söylüyorum.

Havaalanından bavulları da aldın, çıktın. Bir kat yukarı, metroya çık. Sakın taksiye para vermek için dışarıya yönelme. 12 dakikada Kopenhag sokaklarındasın.

Plajlarda yatmak, müzik dinlemek, arada bir merhaba diyen güneşten nasibini almak istiyorsan Amager’e gideceksin. Yazın ömrü burada üç  hafta.

Aman ben onu yapmam ne gerek var turist gibi deme, kanal turlarına çık. Yarım saatte Danimarka mimarisine hayran kalırsın.

Kopenhag’da bisiklet kiralamak şart. Bir tanesi tam Halmtorvet ve Stalgade köşesinde, diğeri daha kuzeyde Turesensgade’de.

Müzik olarak Efterklang ve Blue Cannon isimli Danimarkalı gruplar enfes

København V’e git. Oradan 20 dakikada bir geçen ve normal şartlarda 103 kron olan Louisiana Müzesi trenine atla. (Ayın ilk pazarı farklı tarifeler uygulanabiliyor çünkü). 35 dakika sonra, koleksiyonuyla olmasa da geçici sergileriyle (Living) kalbimi çalan müzede, en az iki saat tur atacaksın. København V’e geri dön. Bu sefer ters tarafa, 30 dakika’da Malmö. Bir sınırı ve denizleri daha aştın. İsveç’tesin.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET