YEMEKTE - DUBAİ

LİMONLU KAHVE

 

Takıntılıyım. Bir yere gideceğim dediysem, giderim. Buraya gelmeden önce de Lime Tree Café’da bir öğle yemeğine oturacağım diye listeye almıştım. Bu demek ki her yoldan dönerim, limonlu kahveden asla!

 

İlk gün, google map’in iPhone güncellemelerinden nasibini alıp bizi terk etmesi nedeniyle yerine konan saçma sapan sistemin kurbanı olup mekanı bulamadım ama ikinci gün tamamdım. Jumeirah’ın birinci bölgesindeki villalardan birinin içindeki kahveye adımımı attım.

 

Vitrinin arkasında humuslu sandviçten limonlu keke ne gördüysem istemek mümkündü.  Biraz akıllıca davranıp patates salatası, tavuklu mercimek, domatesli pizza, pancar salatası gibi midemde en çok gurultuya sebep olanları seçtim. 31 numaralı kartımı alıp bu iki kişilik mükellef yemek için de 180 Dirhem (90 TL) ödedikten sonra masama kuruldum.

 

Az sonra gülümseyen Endonezyalı garsonumuz elinde tabaklarla belirdi. Yirmi dakika sonra ne var ne yoksa silip süpürmüş, üzerine limonlu payımızı da yemiş olarak, mide izin verse yeniden başlamaya hazırdık. Sanırsın Londra Soho’da bir gurme mekandayız. Üç dört gün fazladan vaktim olsa o falafelli sandviçleri, o havuçlu keki, o makarnaları da yemeye yine gelirdim ben ya.

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET