İPUCU - MARSİLYA

MARSİLYA'DA NEREDE KALSAN?

Mama Shelter: Gündüzden çok gece yaşamayı seviyorsan, eğlencenin merkezinde olmak istiyorsan Cours Julien’deki Mama Shelter'da kalmalısın!  Konumu itibariyle de iki metro hattının da dibinde!

 

Au Vieux Panier: Dünyanın en ilginç dizayn edilen otellerinden biri Marsilya’da ki Au Vieux Panier. Panic Room (Panik Odası) çok ünlü. Odanın yarısı karmaşık graffilerle dolu, diğer yarısı tamamen sade, minimalist. Sağ taraf dağınıklığı, gürültüyü, sol taraf ise huzuru ve sesslizliği temsil ediyor.

 

Attrap Reves: Dünyanın en özel otellerinden biri Attrap'Reves seni bekliyor. Anlamı  Rüya Yakalayan. Burada her şey doğal ve geceleri sana sadece yıldızlar eşlik ediyor. Doğanın içindeki bu otelin, tamamen organik kahvaltısı bile seni kendine hayran bırakmaya yetiyor.  Sadece uzan ve yıldızları seyret, burada rüyalarını gerçekte görüyorsun!

 

Saint LouisMarsilya’nın tam göbeğinde bulunan bu otel, fiyatıyla karşılaştırıldğında kalmak için birebir.

 

Pension Edelweiss: Sahibi David Karoubi eski bir Fransız evini 4 odalı pansiyona dönüştürmüş. Burada konakladığında David'e şehir hakkında ancak yerlisinin bileceği mekanları da sorabilirsin.

 

Airbnb: Eğer gerçek bir Fransız evinde kalmak, pazardan aldığın malzemelerle yemeğini hazırlamak istersen Airbnb tam sana göre bir sistem.  Marsilya'da önereceğim ev ise şu: https://www.airbnb.com.tr/rooms/1253608

 

BLOGGER

Barkın Özdemir
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET