DÜKKANDA - BERLİN

MİTTE'DE 1 GÜN

Şimdilerde herkes Neukölln pek havalı, Kreuzberg’de yeni dükkan açıldı, Tempelhof Havalimanı’ndan çıkmıyoruz diye anlatıyor. Peki, bizim sevdiğimiz, sokaklarında gezip parklarında oturduğumuz Mitte’ye, Prenzlauerberg’e ne oldu?

 

Yerinde duruyor tabii ki. O halde gel sana, benim favorim 4 yer önereyim. Belki senin de hoşuna gider.

 

Luiban Kağıtevi: Defter, kalem, zarf, kağıt, etiket, kartvizit, divit, yunus şeklinde ataşlar, kalemkutuları… Sadece çocukların değil, ruhu her daim çocuk kalanların mekanı. Ben girdim, çıkamadım, bavulu doldurdum, geldim.

 

Rike Feurstein: Bu sıcak bahar gününde bere mi dedim? Dedim. Nasılsa kış yine gelecek ve sen stil sahibi olmak isteyeceksin. Üstelik sadece bereler yok. Kadın ve erkek için baya iyi şapkalar da tasarlamışlar. Bayıldım!

 

Fischer & Trierweiler: Bu aralar kafayı ev dekorasyonuyla bozduğum için, Fischer & Trierweiler’e bakmadan geçemedim. Fiyatlar bütçemi zorluyor ama antik tabakların, bardakarın hastasıyım! Takım olsun isteyenlere, evinde ziyafet verenlere duyurulur!

 

Pauly Saal: Akşam? Yemek? Bu sefer sosis-patates yerine, elegan bir seçenek sunmak isterim. 2014’te Michelin yıldızını almış şef Siegfried Danler’ın mekanı Pauly Saal. Girişte brandenburger gabelbissen isteyiniz. Bu içinde tütsülenmiş somon, patatesli pankekler, salatalık turşusu üzerinde gelen dana tartarın olduğu bir tabak. Leziz!

 

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET