YEMEKTE - ZÜRİH

MÜZE YOKSA, KREP VAR!

Zürih’te ne galeriler, ne de müzeler açılıyor 11’den önce. Bir gezgin olarak sabahın en garanti aktivitelerini gerçekleştirememiş olmanın hayal kırıklığıyla ben de kendimi kahvelere vurdum. Dedim ki madem kültür hayatından bahsedemiyorum, o zaman kütür kütür bir elma, iyi kahve, reddedilmeyecek bir sandviç bulayım da gündüz saatlerini tembellikle geçirmek isteyecek seyahatseverlere katkım olsun.

İşte benden üç öneri, yemeyi seversen…

 

Café des Amis: 2011’in Mart ayında yedi arkadaş tarafından açılan Café des Amis genellikle pek lokal İsviçre stilinde menülerle karşınıza çıkıyor. Kanepelerinde fondü’nün içine ekmek banmaya, cumartesi ve pazarları açık büfe brunch’ına kişi başı, şaşılası şekilde sadece 16 Frank (32 TL) hesap kesmeye, kahve kokusuyla başınızı döndürmeye beklerler. Haftaiçi 8’den geceyarısı 1’e, haftasonu, pazar dahil 9’dan itibaren açıklar. 

Nordstrasse 88 | Kreis 10 Wipkingen

 

Z am Park: Yumurta, bacon, salata, ekmek yanında kahve. Mimarlar, reklamcılar, bankacılar, sanatçılar yanında akademisyenler. Z am Park çok kozmopolit, bahçelere bakan, mahalle kahvesi tadında bir yer. Haftaiçi 7:30, haftasonu 10:00’da açılıyor.

Zurlindenstrasse 275 | Kreis 3 Wiedikon


 

Bei Babette: Tam benim aradığım Fransız usulü: Galette’ler ve krepler var. İster peynirli, mantarlı, jambonlu, maydanozlu, ister çilekli, çikolatalı, kremalı, marmelatlı. Üstüne de dükkan yapımı dondurma ya da kek ısmlarladın mı, midede bayram var. Haftasonları yerlilerin ilk tercihi olduğundan yer bulmak için biraz beklemek gerekebilir. Pes etmeyin.

Bertastrasse 16 | Kreis 3 Wiedikon 

 

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET