ALIŞVERİŞTE - NİCE

NE ALMALI, NEREDEN ALMALI?

1. Ne kadar bayılsanız da, eve çiçekle dönemeyeceğiniz tazelikte çiçekler var yerel pazar Cours Saleya'da. Ancak meşhur Fransız Rivierası'nın kokusu evinizde uzun süre devam etsin istiyorsanız Masaille yazılı sabunlardan alabilirsiniz.

 

2. Nice oldukça zengin semt pazarı çeşitliliğine sahip. Cours Saleya dışında; Le Marché de la Libération sabahları kurulan hareketli bir pazar yeri. Ünlü Nis salatası için gerekli malzemelerin yanı sıra yerel zanaatkar balı (özellikle lavanta balı) ve kokulu peynirlerin her çeşidini burada bulabilirsiniz.

 

3. Vieux Nice'deki Le Comptoir de Mathilde, meşhur Fransız fontu ve sizi içerisine çeken kakao kokusuyla es geçmemeniz gereken bir el yapımı çikolata ve bisküvi dükkanı

 

4. Nice'te 1820'den beri hizmet veren, tarihi şekerci dükkanı; Maison Auer. Binbir renkteki şekerleri ve portakal kabuklu çikolatalarını tadıp, evinize götürmek isteyeceğinizi garanti ederiz!

 

5. Ev dekorasyon mağazalarını dolaşmayı seviyorsanız, L'Etolie de I'Opera'ya mutlaka uğramalısınız. Adres; 9 Rue St. Francois de Paule.

 

6. Vieux Nice'in hemen yakınındaki Alziari ise, zeytin ve zeytinyağı ile ilgili her türlü ürünü bulabileceğini bir adres.

 

7. Parfumerie Rose de France iyi markaların parfümlerini, daha uygun fiyata bulabileceğiniz bir mağaza. Bu arada parfüm demişken Fragonard hem Nice'te, hem de St. Paul de Vence ve Eze kasabalarında karşınıza çıkacak butik parfüm dükkanı. Kokulara tutkunuz varsa uğramak mecbur!

 

8. Eğer bir bavulla gidip iki bavulla dönenlerdenseniz, ünlü caddelerin dışında Verdun, Paradis, Liberté ve Alphonse Karr sokaklarının butiklerine bakmalısınız!

 

9. La Part des Anges 3 bölümlü bir dükkan. Şarap satın almaya, tatmaya ya da bistrosunda şeflerle birlikte öğle yemeğine uğrayabilirsiniz

 

10. Pek çok ünlü sanatçının litograflarını satan Jacques Matarasso kitapçısına uğramadan da Nice'ten dönmek olmaz. Duvarlara da mutluluk lazım!

 

11. Antika meraklıları, vintage tutkunları için adresimiz ise Cathérine Ségurane Sokak!

 

BLOGGER

Özlem Köksal
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET