SOKAKTA - MOSKOVA

NEREDE BU HİPSTER'LAR?

Moskova sadece İnstagram’a bağlı kalmadan, yaratıcı ve bilinçli arayış ile kendi stilini yaratmış entelektüel bir hipster kitlesine sahip. Gündemi yakından takip eden, dünya görüşü globalizm, çevre ve sanat üzerine odaklı bu kitle; editör ve hipster Yury Saprykin tarafından çıkarılan AfishaMagazine’i de elinden bırakmıyor. İşte Moskova’nın bu yenilikçi ve farklı kitlesinin takıldığı mekanlardan başlıcaları:

 

Chop ChopErkek hipster ahalisinin Traveskaya semtindeki en popüler berber dükkanı. Traşa başlamadan önce mis gibi bir fincan kahve eşliğinde yapılan sohbetler ve değişik formdaki saç kesimleri o kadar ünlenmiş ki, Chop Chop önce Annie Hall alışveriş merkezinde ikinci şubesini, sonra da St Petersburg’daki Nevsky Caddesi'nde üçüncü Şubesini açmış ( Povrovka Caddesi, No:3/7 Moskova – Metro: Traverskaya) 

 

Ukuleleshnaya: “Ukulele” Hawaii’den çıkıp dünyaya yayılan, Elvis Presley’in elinden düşürmediği, 50’lerin en hit müzik aleti, minicik bir gitar. Şimdi yeniden tüm dünyayı sarma yolunda olan ukulele çılgınlığı; Moskova’da kendine bir mağaza bulmuş bile! İsmi, Ukuleleshnaya. Bu dükkanda alınan ukulele’re kentin her yerine özellikle de Gorki Park’a takılan gençlerin elinde görmeniz mümkün. Rahat koltuklar, çeşit çeşit, renk renk ukulele’lerle ve küçük bir kahve barı ile dekore edilmiş bu küçük dükkan, hipsterlarla kuşatılmış durumda (Maliy Kozinsky Sokak, No:6 Moskova – Metro: Kitay Gorod).

 

Café Friends Forever2005 yılında, 5 yakın arkadaşın bir araya gelerek kurduğu, mottosu “yaratıcı lezzetler hayatı doldurur” olan  Friends Forever zamanla bir projeye dönüşmüş. Önceleri bira ve kahve kültürü üzerine odaklanmışken, son yıllarda muhteşem cheesecake ve tatlılara imza atmaya başlayınca “I love Cake”isimli bir kek zinciri ve “Friendly Pizza” isimli bir pizza zinciri daha kurmuşlar. Friends Forever ise evin içine bir pub açmışsın havasında; harika pan cake’ler, bira ve votkanın yanında sunulan lezzetli aperatifler ya da formunu korumak isteyen hipsterlar için fit atıştırmalıklarla devam ediyor. Friends Forever’ın kahvaltısı da özellikle hafta sonları bir hayli popüler. Haftanın 7 günü, sabah 10.’dan gece yarısına kadar açıklar (Dimitrovky Caddesi, Ohotny Sokak,  No:11,  Moskova – Metro: Kuznetsky Most).

 

 

BLOGGER

Bahar Akıncı
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET