BARDA - MOSKOVA

OLDİCH DRESS & DRİNK

Çok memleketler gezdim, bu kadar sıkı bar ve vintage mağazasını bir arada az gördüm. Oldich; Moskova’nın en şık caddelerinden Bolshaya Dmitrovka’da, alt katında sadece organik kokteyller yapılan, içerisi bir film setinden farksız bir hipster buluşma mabedi.  Zamansız unplugged konserler düzenleyen, gündüz saatlerinde alışveriş tutkunlarının, akşam saatlerinde ise dergi editörlerinden, bohem mimarlara sanat takımının partileme mekanı 

Oldich; kentin en iyi vintage elbise, aksesuar koleksiyonunu ve özel üretim parfümlerini de gözler önüne seriyor. Vitrinden gülümseyen, altındaki havalandırmadan rüzgar alan ünlü Marilyn Monroe heykelinden mi başlasam, bugüne kadar tattığım en başarılı taze meyve tatlısı olan ¨çikolatalı deniz tuzlu incirden¨ mi çıksam bilemiyorum. Mağazadan içeri her adım atana, zamanda yolculuk vadeden mekan; büyük camlarla caddeye açılan bir cafe-mağaza ve merdivenlerin altına gizlenmiş küçük, keyifli bir bardan oluşuyor. Ve bu alt kat barı, sadece yazları açılan gizli bir bahçeye açılıyor.

Yenilik: 2011’de açılan Oldich; bu kış itibariyle hafta sonları bir de ¨geç kahvaltı¨ olayına girmiş durumda. Kekik ve kırmızı biberli yumurta, taze karabiberli ve tabii ki organik Bloody Mary’ye domates soslu, chili fasülyeli omlet eşlik ediyor. Mekan kesinlikle denemeye değer!

 
Not: Oldich, Pazartesi’den Perşembe’ye 12.00- 00.00 arası; Cuma’dan Pazar’a 12.00’den sabaha kadar açık.
 
Adres: Bolshaya Dmitrovka Caddesi, No:11 Moskova – Metro: Cheskovkaya ya da Pushkinskaya 
 
Tel: +7 499 951 79 95 

BLOGGER

Bahar Akıncı
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET