BARDA - OSLO

OSLO KOKTEYLCİLERİ

Targatta Botaniske: İçerisi yemyeşil. Kendi yetiştirdikleri bitkileri, hem iç mekan olan dükkanlarını küçük ormanımsı bir havaya sokmakta dekor amaçlı, hem de kokteyllerinde kullanıyorlar. İddialarına göre Torggata Botaniske'nin havası astım hastalarına da iyi geliyormuş. Burada en beğendiğimiz kokteyl: Spicy Mango. Chili biberli tekilalı baya acı ama çok iyi bir tercihti (Torgatta 17B)

 

Himkok: Himkok, yani hipster hizmetin tesise dönüşmüş hali. Kapıda mekanın ismi yok. Kapı numarasından ve kapıdaki H harfinden anlayıp içeri giriyorsunuz. Endüstriyel bir girişte kavanozlarca türlü türlü turşu tarafından karşılanıyorsunuz. Üstelik hepsi satılık. Sağa dönerseniz kokteyl bar, bahçeye çıkarsanız cider bar, üst katta bira barı. Hatta bir de berber dükkanı. Cini, votkası ve aquavit'i (baharatlı cin gibi bir Norveç içkisi) kendi üretimi olan bu mekandaki kokteyllerden favorimiz havuçlu zencefilli The Beta ve cinli limon, çilek ve acılı Barberer Sorensen. (Tümü aynı fiyat 122 NOK yani 45 TL gibi) 

 

Bettola: Şehrin sokaklarında sıkça rastlanan kokteyl barlardan Bettola. Otel öncesi, gezme sonrası molası için güzel bir alternatif. Ekşimtrak Pink Thief bu aralar mekanın favorilerindenmiş, Fiyatlar ise kokteyl başına 99-129 NOK arası yani 35-45 TL civarı. Mekanın mönüsünü ise çok eğlenceli, mutlaka didik didik etmeli (Trondheimsveien 2)

BLOGGER

Ece Çelebioğlu
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET