1. Mathallen: Mathallen, 30’dan fazla farklı yemekçinin bulunduğu kocaman kapalı " /> 1. Mathallen: Mathallen, 30’dan fazla farklı yemekçinin bulunduğu kocaman kapalı " />
SOKAKTA - OSLO

OSLO'YA GİTMEK İÇİN 5 MÜHİM NEDEN

1. Mathallen: Mathallen, 30’dan fazla farklı yemekçinin bulunduğu kocaman kapalı bir alan. Burada hem alışık olduğumuz hem de çok farklı tatları deneyebilirsiniz. Burada satılan her şey çok özel ve küçük üreticilerden ya da yurt dışından getirilen çok özel ürünlerden oluşuyor.

 

2. HolmenkollenHaritaya baktığınızda şehirden çok uzak gözükse de aslında metro ile çok kolay ulaşılabilen bir yer. Görebileceğiniz en iyi Oslo manzaralarından birine sahip ve kayak yapmayı sevenler için harika bir atlama rampası var.

 

3. Oslo Kahvecileri: Kahve denince akla İsveç gelse de aslında Oslo dünyanın en iyi kahvecilerine ev sahipliği yapıyor. Tim Wendelboe, farklı mecralar tarafından dünyanın en iyi kahvecisi seçilen bir yer ve çok farklı kahveleri var. Ayrıca  Supreme Roastworks ve Java da Grünerløkka sokaklarını dolaşırken mutlaka uğramanız gereken kahvecilerden. Fuglen ise Oslo’da kahve ve tasarım denince ilk akla gelen yerlerden birisi.

 

4. Markveien: Harika vintage kıyafetler için Grünerløkka‘da Markveien yokuşunun başından sonuna kadar yürüyün. Sayamayacağınız kadar fazla vintage mağaza var.

 

5. Blå: Gündüz yürüyüşünüze dahil edip, gece ise mutlaka geri dönmeniz gereken bir yer. Adını yanı başındaki derenin renginden alan Blå (Mavi), aslında bir konser mekanı. Ama çevresindeki doğal alan, binaların üstündeki grafitiler gündüz gözü ile görmeye değer! Burası gece ise Oslo’da görebileceğiniz en kalabalık bölgeye dönüşüyor ve genellikle her akşam farklı bir etkinliğe ev sahibi yapıyor.

 

BONUS: BYGDOY! Ormanlar ve bahçeler ile dolu bu bölge, Norveç’in tarihi ve geleneksel yaşamını gösteren Norsk Folkemuseum, Viking Gemileri Müzesi, Kon-Tiki Müzesi ve birçok farklı müzeye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Norveç Kralı’nın yazlığı da burada!

BLOGGER

Nordik Simit
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET