SOKAKTA - PARİS

PARİS.YAZ.2015

Bu yaz güneylerden, denizlerden vakit bulup biraz da Paris görelim hayalleri kuruyorsan Ağustos 15’e kadar şehrin Seine kenarındaki hemen her köşesinde kurulan plajlardan birinde vakit geçirebilirsin. Evet. Şaka değil. Şehre plaj iniyor. Voie Pompidou, Bassin de la Villette, Parvis de l’Hotel de Ville civarlarında kendine kumların üzerinde yer edinmen şart!

 

Folie-Méricourt ve Popincourt sokakları civarında yeni şeyler oluyor. Bunlardan biri ahtapot salatası kadar sandviçleriyle de lokallerin ilgi odağı haline gelen Chez Aline (85 Rue de la Roquette), diğeri özellikle piknik sepetini doldurup parkta bir gün geçirmek isteyeceğiniz zamanlar için organik ürünler satan La Petite Cagette. Plak meraklıları Fargo Store’da vakit geçirmeyi atlamamalı. Meksika yemeği, kokteyli, havası sevenler de Café Chilango’nun apero (yemek öncesi buluşma) saatlerini kaçırmamalı!

 

Biz #sarıbisiklet ile İstanbul’da bisiklet kültürünü geliştirmeye çalışırken Paris sadece bisiklet aksesuarları satan, masalarında bisiklet konuşulan, bisikletle dükkana girilen bir kahve yaratmış ismi SteelMüze gibi gezmeye bile gidilir.

 

Yurdışına açılmak, yaşadığın ülke haricinde iş olanaklarını araştırmak istersen AntiCafé’de doğru yerdesin. Masanı birileriyle paylaşıp, muhabbete katılırsan hayatını değiştirecek bir start-up’ın parçası olabilirsin.

 

Avek’in konsepti basit! Kahve & Kokteyl. Hangi saatte gelirsen ona göre bir seçenek var.

 

Paris’te en sevdiğimiz mahallelerden biri de Canal St. Martin çevresi. Pazar günü 07:00 -14:30 arasında Marché de Joinville’de elmanın, domatesin kokusunu alıp Artazart’ta sanat kitaplarına bakmaya uğruyoruz. Final elbette 104’ta! Bol bol sanatla.

 

Akşam yemeğinde yaratıcı, yeni yerler arayanlar La Garde Robe (41 Rue de l'Arbre Sec) ve Cucina di Teresa’yı denemeli!

BLOGGER

Hazal Yılmaz
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
ÇGK
ANSİKLOPEDİ
KEŞFET

#çokgezenlerkulübü
FOTOROMAN
KEŞFET